یکی از مهمترین این تغییرات، مربوط به قابلیت‌های دفاعی هوش مصنوعی بازی می‌شود. از این به بعد، بیش از آنکه هوش مصنوعی کامپیوتری برای دفاع کردن به شما کمک کند باید برای متوقف کردن حریف، خودتان دست بکار شوید.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت الکترونیک آرتس ساعاتی پیش به صورت رسمی از بازی FIFA 20 رونمایی کرد و اطلاعاتی مختصر از تغییرات بخش‌های مختلف بازی فیفا 20 منتشر کرده است.

به گزارش وبسایت Gamespot، طبق انتظارات قرار بود در رویداد E3 2019 یا EA Play 2019 از بازی FIFA 20 رونمایی شود اما شرکت الکترونیک آرتس دقایقی پیش در حساب کاربری توئیتر خود به صورت مختصر از محبوب‌ترین عنوان خود رونمایی کرد. EA به جز لوگو و چند علامت مرموز چیز دیگری از بازی فیفا 20 نشان نداد. به نظر می‌رسد شرکت آمریکایی قصد دارد طی کنفرانس EA Play راجع به بازی ویدیویی فوتبال سال بعد اطلاعات بیشتری را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. استریم اینترنتی و زنده برای معرفی کامل بازی FIFA 20 در تاریخ 8 ژوئن و مصادف با شنبه 18 خرداد و از ساعت 22:30 آغاز خواهد شد. 

علیرغم آنکه در حال حاضر تنها به صورت مختصر از بازی رونمایی شده، ساعاتی پیش، به صورت غیر رسمی، جزئیاتی از تغییرات گیم‌ پلی بازی نیز با هواداران سری در میان گذاشته شد. به گفته EA، یکی از مهمترین این تغییرات، مربوط به قابلیت‌های دفاعی هوش مصنوعی بازی می‌شود. از این به بعد، بیش از آنکه هوش مصنوعی کامپیوتری برای دفاع کردن به شما کمک کند باید برای متوقف کردن حریف، خودتان دست بکار شوید. EA قصد دارد با اعمال تغیییراتی، احتمال اینکه توپ بر اثر تکل شما به یار خودی برسد را افزایش دهد. کارایی کلی دفاع اتوماتیک نیز کاهش خواهد یافت و سرعت واکنش‌ها نیز کمتر می‌شود.

سیستم شوت‌زنی نیز دچار تغییراتی شده است، مهاجمان از این بعد با دقت بیشتری شوت‌های خود را روانه دروازه خواهند کرد. سرعت واکنش دروازه‌بان‌ها نیز کاهش خواهد یافت و دیگر از واکنش‌های فرابشری که کاربران در شماره‌های قبلی بازی از آن شکایت داشتند خبری نخواهد بود. علاوه بر آن، بازه زمانی مربوط به شوت‌های زمان‌بندی شده سبزرنگ نیز برای تمام شوت‌های به دو فریم کاهش یافته است و به گفته EA دقت شوت‌ها نیز کاهش خواهد یافت. هرچند، شرکت Electronic Arts تاکید داشت که شوت‌های سبز زمان‌بندی شده نسبت به شوت‌های غیر زمان‌بندی شده از دقت بالاتری برخوردار خواهند بود.

به گفته EA، برای نزدیک کردن پاس‌ها و شوت‌ها به واقعیت تلاش زیادی در حال انجام است. ضربات والی تنوع بیشتری خواهند داشت و دقت آنها نیز کاهش می‌یابد. همچنین پاس‌هایی که در شرایط دشوار ارسال شوند ضعیف‌تر و آهسته‌تر خواهند شد. در عوض، پاس‌هایی که بدون فشار رد و بدل شوند دقت بالاتری خواهند داشت. دو سیستم پاسکاری جدید در بازی وجود خواهد داشت: سیستم هدایت شده Pass and Go (که جایگزین سیستم فعلی پاس‌ها یک دو می‌شود) و سیستم Dinked Pass که بجای آنکه به طور کامل با کنترل بازیکن ارسال شود، بسته به شرایط بازی متغیر خواهد بود.

در زیر  شما می‌توانید تیزر منتشر شده توسط شرکت الکترونیک آرتس درباره نسخه‌ی جدید این سری بازی را مشاهده کنید: