رئیس کل بانک مرکزی با طرح مشکلات بانکی طرفین بویژه عدم همکاری بانک های کره جنوبی در خصوص استفاده از منابع بانک مرکزی ایران؛ خواستار اقدام جدی مسئولین کره درحل هرچه سریعتر مشکلات شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی کره جنوبی، با اشاره به روابط دیرینه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و کره جنوبی، از کاهش حجم مبادلات اقتصادی دو کشوراز سال گذشته میلادی که عمدتاً تحت تاثیر تحریم های آمریکا بوده است انتقاد کرد و با طرح مشکلات بانکی طرفین بویژه عدم همکاری بانکهای کره جنوبی در خصوص استفاده از منابع بانک مرکزی ایران ؛ خواستار اقدام جدی مسئولین کره درحل هرچه سریعتر مشکلات شد.

همتی همچنین با اشاره به تاثیر منفی مشکلات بانکی بر روابط دوکشور که به دلیل محافظه کاری بیش از حد طرف کره ای ممکن است ایجاد شود، ابراز امیدواری کرد این موضوع هرچه سریعتر حل شود.

آقای لی رییس بانک مرکزی کره جنوبی نیز ضمن تشکر از حضور همتی از نحوه عمل بانکهای کره ای که عمدتاً به خاطر نگرانی آنها به خاطر اعمال جریمه امریکا است، ابراز تاسف واعلام کرد تمام تلاش خود را برای پیگیری وحل موضوع به کار خواهد برد.