وزیر نیرو اولویت وزارت نیرو را پررنگ کردن نقش مدیران استانی صنعت آب و برق دانست و گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ساختارهای لازم نیز در این بخش ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان  وزیر نیرو در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرمت آب منطقه‌ای خراسان‌شمالی با تاکید بر اینکه سیلاب‌های بهاره موجب افزایش 16 میلیارد مترمکعبی ذخایر سدهای کشور نسبت به سال آبی گذشته شده است، عنوان کرد: بارندگی‌های مناسب چندماه اخیر موجب شده است تا تعداد زیادی از تالاب‌های مهم و حیاتی کشور که سالیان متمادی رنگ آب به خود ندیده بودند آبگیری شوند.

اردکانیان افزود: در حال حاضر بیش از 40 تالاب بزرگ کشور همچون هورالعظیم، بامدژ، هامون، هیرمند و صابوری در سیستان و بلوچستان بین 45 تا 100 درصد پر شده‌اند.

هر هفته 30 روستای کشور از شبکه آب شرب برخوردار می‌شوند

وی ادامه داد: با تلاش‌های دولت تدبیر و امید در حال حاضر هر هفته 30 روستا از شبکه آبرسانی سالم برخودار می‌شوند و این رقم تا پایان دولت دوازدهم به 32 روستا در هر هفته خواهد رسید. همچنین در طی چند سال اخیر هر هفته به هشت روستای کشور نیز برق‌رسانی شده است.

وزیر نیرو اولویت وزارت نیرو را پررنگ کردن نقش مدیران استانی صنعت آب و برق دانست و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ساختارهای لازم نیز در این بخش ایجاد خواهد شد.

رئیس جمهور به زودی به استان خراسان‌ شمالی سفر می کند

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در آینده نزدیک به استان خراسان‌شمالی سفر خواهد کرد، گفت: مقرر شده است تا بخش عمده‌ای از طرح‌های وزارت نیرو در استان طی سفر رئیس جمهور به این منطقه افتتاح شود.

اردکانیان در پایان اضافه کرد: در حالی که میانگین جمعیت تحت پوشش آب سالم در کشور کمی زیر 100 درصد است، این متغیر در استان خراسان شمالی 100 درصد است. همچنین میانگین جمعیت تحت پوشش آب سالم در روستاهای خراسان شمالی بیشتر از 76 درصد بوده و این در حالی است که میانگین این متغیر در کشور زیر 75 درصد است.