به تازگی خبر جعلی با این محتوا که مشترکان با ثبت کد #117*10* می توانند بستانکاری خود را با همراه اول تسویه کنند منتشر شده است، این خبر در حالی در شبکه های اجتماعی و کانال های خبری بازنشر شده که همراه اول پیش از این، چنین موضوعی را کاملاً تکذیب کرده بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، چند وقت پیش در شبکه‌های مجازی خبری جعلی منتشر شد که مشترکان همراه اول می توانند با کد #117*10* بستانکاری خود را با همراه اول تسویه کنند.

در این خبر تأکید شده بود که همراه اول در سال های گذشته اضافه برداشتی از مشترکان داشته و در حال حاضر به دنبال اطلاع رسانی به مشترکان برای تسویه اضافه برداشت های سال های گذشته است.

موضوع چالش برانگیز اینجاست که این خبر جعلی از کد دستوری استفاده کرده که پیش‌تر همراه اول از آن برای افزایش اعتبار استفاده کرده بود. 

حال مخاطبان با گرفتن این کد دستوری افزایش اعتبار میان دوره انجام و ظرفیت بالاتری برای مکالمات ایجاد می شود و تفاوت آن با گذشته این است که پیش از این مخاطبان تا سقف 80 هزار تومان مکالمه پیام پرداخت میان دوره دریافت می کردند و پس از ثبت کد دستوری#117*10* این سقف افزایش می یابد.

همراه اول پیش از این درباره جعلی بودن برخی خبرها و سوءاستفاده‌ها به اسم همراه اول هشدار داده بود و به مشترکان اعلام کرده اند تنها از درگاه ها همراه اول خبرها و اطلاعیه ها را دنبال کنید، با این حال انتشار مغرضانه خبرهای جعلی در شبکه های اجتماعی باعث شده که برخی کانال های خبری نسبتاً معتبرتر به بازنشر این خبر اقدام کنند، این در حالی است که خبر کاملاً جعلی است.

باید توجه داشت که پیش از این نیز در عید فطر سال گذشته اتفاق مشابه ای رخ داده بود و برخی با انتشار کدی جعلی به دنبال سوءاستفاده از مشترکان همراه اول برآمده بودند، به‌طوری که با این عنوان که همراه اول به مناسبت عید فطر شارژ هدیه می دهد دسیسه ضربه زدن به همراه اول و مشترکان را طراحی کرده بودند، هرچند در آن زمان همراه اول پس از بازگردان مبالغ مصرف‌کننده‌ها تأکید کرد مسئولیت این اتفاقات متوجه این اپراتور نیست و مخاطبان باید نسبت به پیام‌های دریافتی مطمئن شوند، با این حال بار دیگر شاهد اتفاقات مشابهی هستیم.

حال با توجه به افزایش سوءاستفاده برخی افراد از کدهای دستوری و شبکه‌های اجتماعی مسئولیت برخورد با این افراد کیست؟ 

از طرف دیگر چرا با وجود سوءاستفاده‌های مکرر باز هم شاهد این هستیم که مشترکان دوباره گول خبرهای جعلی را می خورند؟ 

و در نهایت بزرگ‌ترین سؤال این است که کانال‌های اطلاع‌رسانی چرا بدون اطلاع از صحت‌وسقم این خبرها به انتشار آن می‌پردازند؟ آیا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به فعالیت این کانال‌های خبری همچنان بی‌تفاوت خواهد ماند؟