این اپلیکیشن به مدت ۲۰ سال جز محصولات اپل بود اما قرار است فردا در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل جزئیات این اقدام و مجموعه‌ای از جایگزین‌های آن معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از انگجت، بر اساس یافته های اخیر به نظر می‌رسد  اپل قصد حذف سرویس آیتونز را دارد.

این اپلیکیشن به مدت ۲۰ سال جزو محصولات اپل بود اما قرار است فردا در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل جزئیات این اقدام و مجموعه‌ای از جایگزین‌های آن معرفی شود.

تیم کوک مدیر ارشد اجرایی و بقیه مدیران اپل نیز طی کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل، انبوهی از تغییرات از جمله آپدیت‌هایی در سیستم عامل اپل را اعلام می‌کنند. این اقدام نشان دهنده تغییری عظیم برای مشتریانی است که از آیتونز برای پخش موسیقی ، پادکست و برنامه‌های تلویزیونی و فیلم استفاده می‌کردند.

اپل تصمیم دارد جای خالی آن در رایانه ها را با سه اپلیکیشن جدید به نام‌های Music، Podcast و TV پر کند. البته از هم اکنون در آیفون و آیپد این سه اپلیکیشن ارائه شده اند. اما در رایانه‌های مک و مک بوک هنوز تغییراتی ایجاد نشده است.

در سال ۲۰۰۳ میلادی استیو جابز (مدیرعامل وقت اپل) از عرضه این سرویس خبر داد. این اپلیکیشن در حقیقت واکنشی در قبال به اشتراک گذاری غیرقانونی فایل‌های موسیقی و فیلم بود.

هرچند این اپلیکیشن یکی از ویژگی‌های اصلی گجت های اپل به حساب می‌آید اما اکنون سال‌ها است که کارشناسان از احتمال حذف آن خبر می‌دهند.