وزیر صنعت، معدن و تجارت بر گسترش مراودات تجاری میان دو کشور ایران و افغانستان تأکید کرد و گفت: از شرکت‌های صادراتی در این حوزه حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا رحمانی  وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با سفیر ایران در افغانستان به پیشینه تاریخی و اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان اشاره کرد و گفت: ایران و افغانستان همواره مناسبات نزدیکی با هم داشته‌اند و مراودات تجاری نیز در این راستا میان دو کشور چشمگیر بوده است.

وی با بیان اینکه بازار افغانستان مقصد تجاری مهمی برای کالا‌های ایرانی به شمار می‌رود، تصریح کرد: افزایش صادرات به خصوص به کشور‌های همسایه از برنامه‌های ما در حوزه تجارت خارجی است و افغانستان در این زمینه جایگاه ویژه‌ای دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر گسترش مراودات تجاری میان دو کشور تأکید کرد و گفت: از شرکت‌های صادراتی در این حوزه حمایت می‌کنیم.

سفیر ایران در افغانستان نیز از تمایل تجار و بازرگانان دو کشور برای گسترش مبادلات تجاری خبر داد و گفت: ایران یکی از مهمترین مقاصد وارداتی برای تأمین کالا‌های افغانستان است و کمک‌های فنی و مهندسی ایران برای ساخت زیرساخت‌ها در افغانستان نیز حوزه مهم دیگری است.