محمود رضا عبدالهی فرد گفت: تاکنون تحریم ها تأثیر مستقیمی بر معاملات سهام شرکت های فولادی نداشته است و همچنان در ادامه معاملات سال گذشته روند مثبتی را طی می کنند.

کارشناس بورس فلزات در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره اینکه روند تغییرات سهام شرکت ها بزرگ فولادی همچون ذوب آهن در هفته های اخیر چگونه بوده است، گفت: در هفته گذشته بازار سهام روند مثبتی را داشته است و این موضوع روی شرکت های فولادی و معدنی بزرگ بسیار محسوس بوده است.

 محمود رضا عبدالهی فرد با بیان اینکه تحریم ها تاکنون تأثیری بر بازار سهام شرکت ذوب آهن اصفهان نداشته است، افزود: تاکنون تحریم ها تأثیر مستقیمی بر معاملات سهام شرکت های فولادی نداشته است و همچنان در ادامه معاملات سال گذشته روند مثبتی را طی می کنند.

او با تأکید بر اینکه در هفته جاری نیز به نظر می رسد شرکت های فولادی بازار خوبی داشته باشند، تصریح کرد: تا زمانی که تحریم ها روی درآمدزایی شرکت ها تأثیر نگذارد معاملات بازار با همان الگوی سال گذشته خواهد بود، البته در حال حاضر صادرات شرکت های فولادی در بورس انجام نمی شود، به همین دلیل تأثیر تحریم ها بر شرایط این شرکت ها در بورس به صورت مستقیم نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در ابتدای سال جاری آمریکا تحریم های جدیدی را علیه محصولات فلزی ایران وضع کرده، این در حالی است که شرکت های همچون ذوب آهن اصفهان برنامه افزایش صادرات دارد و قرار است تا پایان سال جاری علاوه برافزایش تولید، میزان صادرات خود را در محصولات ساختمانی و فولادی افزایش دهد، به همین دلیل حفظ بازار صادرات برای این شرکت های صادراتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر استراتژی شرکت ذوب آهن افزایش صادرات محصولات ساختمانی به کشورهای همسایه به ویژه عراق و افغانستان است که در مسیر بازسازی قرار دارند.