رئیس انجمن فولاد گفت: هر یک از شرکت هاى برای طرح های توسعه ای خود به هزینه های ارزی نیاز دارند، از طرف دیگر شرکت های صادراتى نیز با هزینه ارزى روبرو هستند، از این رو براى تقویت تولید داخلى و صادرات ارز باید به شیوه ای مناسب مدیریت شود.

رئیس انجمن فولاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه با راه اندازی دوباره کوره شماره یک تا شهریور سال 98 به تولید 3میلیون و 600 هزار تن خواهد رسید، گفت: در شرایط کنونی هر شرکت فولادی 100 تا 120 دلار برای هر تن تولید نیاز ارزی دارد و در نتیجه صادرات آن باید جوابگوی نیاز ارزی آن‌ها باشد.

بهرام سبحانی با بیان اینکه درآمد ارزی فولادسازها باید در راستای تأمین نیاز ارزى آن بکار گرفته شود، اظهار کرد: هر یک از شرکت هاى برای طرح های توسعه ای خود به هزینه های ارزی نیاز دارند، از طرف دیگر شرکت های صادراتى نیز با هزینه ارزى روبرو هستند، از این رو فشارهای مضاعفی بر این شرکت ها وارد می کند. در واقع باید توجه داشت که ارز از سوی شرکت های صادرکننده وارد کشور می شود و این اقدام نیز باید به درستی انجام شود، اما آن ارز با اولویت به خود شرکت ها در زمینه توسعه و اشتغال‌زایی اختصاص یابد، به عبارت دیگر فولاد مبتنی بر تولید و اشتغال است، از این رو براى تولید داخلى و صادراتى به شیوه ای مناسب این ارز باید مدیریت شود.

 او با تأکید بر اینکه ذوب آهن اصفهان به عنوان قدیمی ترین صنعت فولاد کشور همچنان در چهارچوب یک شرکت بزرگ در صنعت فولاد عمل می کند، گفت: فولادسازان بزرگ همسو با سال رونق تولید محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر تولید می کنند، برای نمونه ذوب آهن تولید ریل UIC60 و سایر مقاطع این محصول استراتژیک، ریل و تیر آهن بال پهن را تولید می کند. هرچند در حال حاضر کشور در شرایط خاص تحریم ها روبرو بوده و فشار به بخش تولید مضاعف شده است. از این رو دولت باید سیاست های کلان را در مسیر حمایت از توسعه اقتصادی و صنعتی کشور به کار بگیرد تا حداکثر اشتغالزایی را ایجاد کند.