رئیس کل بانک مرکزی گفت: روابط ایران و کره تاکنون وضعیت مناسبی داشته است و شایسته نیست که مواردی از قبیل تحریم های آمریکا بر روابط دو کشور تاثیر منفی بگذارد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در دیدار با یو جانگ هیان سفیر جمهوری کره به منابع ایران در بانک‌های کره و عدم همکاری این بانک‌ها در استفاده از این منابع اشاره کرد و  گفت: منبع اصلی و اولیه این دارایی ها کاملا مشخص و شفاف است و دلیلی ندارد که بانک‌های کره به بهانه تحریم های آمریکا مانع از استفاده ایران از منابع خود شوند. 

رییس کل بانک مرکزی ضمن ابراز ناخرسندی دولت ایران از این موضوع بیان داشت: این گونه کارشکنی‌ها برای دولت و ملت ایران قابل تحمل نیست و انتظار می‌رود که مقامات کره‌ برای حل و فصل این مشکلات اقدام کنند. این در حالی است که دارایی‌های ایران در دیگر کشورها قابل دسترس هستند. 

به گفته رئیس کل بانک مرکزی روابط ایران و کره تاکنون وضعیت مناسبی داشته است و شایسته نیست که مواردی از این قبیل بر روابط دو کشور تاثیر منفی بگذارد.

یو جانگ هیان نیز با پذیرش اهمیت روابط دو کشور و حل مشکلات اظهار داشت که مراتب را به مقامات کشور متبوعش انتقال خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه صنعت پتروشیمی کره به واردات میعانات گازی از ایران وابسته است وعده داد که سفارت جمهوری کره در ایران نهایت تلاش خود را برای هموار ساختن راه‌های تجارت و معاملات بین دو کشور انجام دهد. سفیر کره دیدار و گفتگوی پیش روی مقامات عالی رتبه دو کشور را در این زمینه مفید دانست.