موج
کدخبر : ۲۷۷۲۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-277288

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال در شرایط تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها هستیم و کارگروه و ستادهایی برای توسعه کسب و کار داشتیم و برنامه‌ریزی لازم در جهت تأمین واحدها برای رونق تولید، حفظ تولید و اشتغال موجود را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و این وزارتخانه گفت: خوشبختانه ۵ هزار و ۳۰۰ هزار نفر از ایثارگران در وزارت صنعت مشغول به کار هستند و ۲۴۰ شهید جبهه‌های جنگ متعلق به این وزارت خانه بوده و دارای ۲۸۰۰ آزاده هستیم.

تحریم می‌تواند شرایط شکوفایی را ایجاد کند

رحمانی با بیان اینکه امسال در شرایط تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها هستیم، اظهار داشت: امسال نیز کارگروه و ستادهایی برای توسعه کسب و کار داشتیم و برنامه‌ریزی لازم در جهت تأمین واحدها برای رونق تولید، حفظ تولید و اشتغال موجود را در دستور کار قرار داده‌ایم. تحریم می‌تواند شرایط شکوفایی را نیز ایجاد کند و اولین برنامه ما در این زمینه افزایش توان تولید داخل است. قبل از نوروز ۹۸ در جلسه با خودرو سازان آنان را موظف به تولید داخلی قطعات خودرو کردیم.

وی افزود: در کنار تولید داخلی، معدن را نیز مورد توجه قرار داده‌ایم و معتقدیم امسال باید یک نهضت معدنی ایجاد کنیم. به حوزه فناوری، صادرات و بازار به صورت جدی وارد شده‌ایم و در این زمینه اقداماتی ازجمله کد شناسایی کالاها در حال انجام است. طرح‌هایی در حوزه‌های مختلف برای توسعه اقتصاد کشور داریم و هرکدام به عنوان یک ظرفیت شغلی محسوب می‌شود.

وزیر صمت با بیان اینکه معتقدیم هیچ جوانی نباید بیکار بماند، عنوان کرد: در حال حاضر حوزه ما اشتغال‌های قابل توجه‌ای داشته و ظرفیت‌های خوبی نیز داریم به طوری که حدود ۳۳ درصد اشتغال کشور مربوط به حوزه‌های ما است و ۶۴ درصد اشتغال مولد کشور نیز در حوزه‌های صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی مربوط به این حوزه‌ها است. جهت‌گیری برنامه‌های امسال ما رونق و ایجاد اشتغال است که طرح رونق تولید نیز یکی از این نمونه‌ها است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها