معاون نظارت بر اجرای استاندارد با بیان اینکه نظارت بر فرآورده‌های غذایی در ماه رمضان به صورت ویژه صورت می گیرد، گفت: در سال گذشته 9700 کالای غیر استاندارد از سطح بازار جمع آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد در نشستی با خبرنگاران گفت: اقلام پرمصرف از جمله زولبیا ، بامیه و انواع شربت در این ماه مورد نظارت و بازرسی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه به همه ادارات استاندارد در سراسر کشور این موضوع ابلاغ شده و اجازه نمی‌دهیم که کالای بی کیفیت در بازار عرضه شود.

نظارت بر فرآورده‌های غذایی در ماه رمضان به صورت ویژه صورت می گیرد

معاون نظارت بر اجرای استاندارد با بیان اینکه این دستور اواخر فروردین به استانها ابلاغ شده است، افزود: نظارت بر فرآورده‌های غذایی در ماه رمضان به صورت ویژه صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در طرح کنترل بازار در کل استانهای کشور در نوروز 98 بیش از 19 هزار بازدید از مراکز عرضه کالا داشته‌ایم، گفت: 16500 مورد از ترازوها و وسایل سنجش مورد بازرسی قرار گرفت،4500 مورد بازدید از جایگاه‌های سوخت و بازرسی از آزمایشگاه و 137 مورد بازدید از مراکز تفریحی و شهربازی‌ها و 1000 مورد خرید نمونه در سطح کشور انجام شد.

مرندی مقدم گفت: در سال گذشته 9700 کالای غیر استاندارد از سطح بازار جمع آوری شده است.