سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری شرکت اوبر و تویوتا برای تولید خودروهای خودران نشان می‌دهد که تا سال 2030 بخش عمده‌ای بازار خودرو در اختیار فناوری‌های نوین خواهد بود و اگر خودروسازان ایرانی از همین الان برنامه‌ای برای یک دهه آینده نداشته باشند، سرنوشتی جز تعطیلی نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، تویوتا یک میلیارد دلار در بخش توسعه فناوری‌های پیشرفته اوبر جهت تولید خودروهای خودران سرمایه‌گذاری می‌کند. این نخستین گام‌ها برای عرضه اولیه سهام « IPO» شرکت اوبر  برداشته شده، این شرکت که با همین نام تجاری اوبر در تاریخ 12 آوریل 2019 در بازار اوراق بهادار نیویورک به ثبت رسیده با سرمایه‌گذاری شرکت خودروسازی تویوتا در بخش توسعه تکنولوژی‌ خودروهای خودران در گروه فناوری‌های پیشرفته چشم‌انداز جدیدی پیدا کرده، به‌طوری که کارشناسان این شرکت پیش بینی می کنند این موضوع باعث می شود آن‌ها بتوانند حدود 10 میلیارد دلار از فروش سهام این شرکت، را بفروشند.

در واقع گزارش های شرکت اوبر نشان می دهد، در سه‌ماهه چهارم 2018 میلادی رانندگان اوبر 1.5 میلیارد سفر انجام داده‌اند و به احتمال زیاد سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری تویوتا باعث ایجاد اعتماد سایر سرمایه‌گذاران نسبت به خرید سهام اوبر خواهد شد و گفته می شود قیمت پیشنهادی جهت عرضه اولیه سهام (IPO) اوبر 72 دلار ‌باشد. بنابراین مهم ترین رویکرد شرکت‌های خودروساز و حمل و نقل تأکید بر ایمنی و کاهش حوادث ناشی از خودرو است و این موضوع تنها به اوبر و تویوتا بر‌نمی‌گردد، چراکه شرکت تسلا نیز چند وقتی است روی افزایش ایمنی خودروها اقدامات گسترده ای انجام داده است.

بر اساس گزارش اخیر شرکت تسلا، تمامی تولیدات این شرکت از جمله مدل 3 از سخت‌افزارهای مورد نیاز یک خودروی کاملاً خودران برخوردارند و می‌توانند میزان ایمنی در حمل‌ونقل را به شکل چشمگیری بهبود ببخشند. مهم‌ترین اقدامات این شرکت شامل استفاده از هشت دوربین عکاسی 360 درجه در اطراف خودرو و افزایش امکان پوشش محدوده تا250 متر است. همچنین با به‌کارگیری دوازده سنسور التراسونیک « ultrasonic» این امکان را فراهم می‌کند تا تشخیص فاصله اطراف خودرو برای هر دو سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خودرو فراهم شود. به عبارت دیگر سیستم رادار پیشرفته در قسمت جلوی خودروهای تسلا با امکان پردازش پیشرفته، اطلاعات اطراف خودرو را جمع‌آوری و بعد از پایش اطلاعات، می‌تواند در شرایط مختلف از جمله؛ باران، مه، گرد و غبار و غیره موانع را تشخیص دهد.

با توجه به ارتقای روزافزون فناوری در صنعت خودرو شرکت‌های حمل‌ونقلی نیز به این سمت‌وسو گرایش پیدا کرده‌اند، به‌طوری که شرکت Zipcar یک شبکه به اشتراک گذاری خودرو آنلاین است که کاربران می‌توانند با عضویت در این شبکه، خودرو اجاره کنند. در واقع کاربران  از طریق اینترنت، گوشی تلفن همراه و تلفن، در زمان‌های کوتاهی مانند یک ساعت تا چندین روز را چک کرده و ماشین مورد نظر را رزرو می‌کنند و از آنجایی که وسایل نقلیه Zipcar موقعیت خود را به یک مرکز کنترل با استفاده از فناوری ارسال می‌کند مدیران این شرکت توجه ویژه‌ای به فناوری‌ها خودران دارند. این شرکت با توجه به اینکه از  سال 2000 توسط کمبریج و ماساچوست تأسیس شد و در 31 اکتبر 2007، با رقیبشFlexcar  ادغام شد و در سال 2009، به بزرگ‌ترین سرویس خودروی اشتراکی جهان تبدیل شده است چشم‌انداز روشنی دارد، زیرا اکنون 6000 وسیله نقلیه را در میان 275،000 راننده در 49 شهر در ایالات متحده، ونکوور، تورنتو و لندن به اشتراک می‌گذارد.

هوش مصنوعی در خودران‌ها

شرکت  BMW دیگر خودروساز مطرحی است که به‌طور جدی برنامه فناوری خودروهای بدون سرنشین را دنبال می‌کند و در سپتامبر سال 2018 نخستین محصول خودران خود را به نمایش گذاشته بود و اکنون در حال تکمیل فناوری‌های این موتورسیکلت بدون راننده است. این محصول به‌عنوان اولین موتورسیکلت خودران در دنیا شناخته شده که سازندگان آن می‌گویند هم اکنون این وسیله برای مصارف عمومی ارائه نشده و در حال حاضر در مرحله آزمون سیستم‌های پشتیبانی پیشرفته است و در تلاش هستند تا در آینده این موتورسیکلت را به بازار مصرف ارائه کنند. شرکت بی ام دابلیو برنامه‌ای سه ساله برای  توسعه این وسیله نقلیه در نظر گرفته که درنهایت امکان حرکت به‌صورت خودران و حفظ تعادل را برای آن فراهم می‌سازد؛ همچنین این وسیله به یک ژیروسکوپ پیشرفته مجهز بوده که باعث می‌شود موتور‌سیکلت زاویه‌ها را به خوبی تشخیص دهد. کارل ویکتور شالر، مدیر توسعه واحد موتورسیکلت شرکت BMW درباره این محصول گفته است« با اجرای تغییرات سخت‌افزاری برای مواردی همچون افزودن سیستم کنترل کروز و ترمز خودکار اضطراری که هزینه زیادی دربر نخواهد داشت می‌تواند ایمنی را به‌طور چشمگیری افزایش داد.»

شرکت خودروسازی کیا نیز قصد دارد قابلیتی را با استفاده از هوش مصنوعی به خودروهای خود اضافه کند که احساسات انسانی را تشخیص دهند؛ این شرکت در نمایشگاه CES یک پیش نمایش از نحوه عملکرد این تکنولوژی را نشان داده که از این طریق سیستم تشخیص می‌دهد که آیا راننده خوشحال، غمگین یا خسته است، سپس بر این اساس برخی از موارد مانند: نور محیط داخل خودرو، درجه حرارت و موسیقی مناسب با خلق‌وخوی راننده را به‌صورت اتوماتیک تنظیم می‌کند.

بر اساس این گزارش خودروسازان امروز نه‌تنها نگاه سنتی خود را برای ارتقای کیفیت خودرو و اضافه کردن آپشن های جدید حفظ کرده‌اند به عرصه های جدیدی ورود کرده‌اند که انحصاری می‌تواند در آینده بازار خودرو را در اختیار آن‌ها قرار دهد، به عبارت دیگر امروز در فناوری‌های خودرو شرکت‌های بزرگ به دنبال کپی‌برداری از همدیگر نیستند و هر یک از آن‌ها قابلیت‌های جدیدی را به نمایش می‌گذارند که خاص تولیدات آن‌هاست و همین مسئله باعث شده همه شرکت‌ها با واحد تحقیق و توسعه (R&D) به دنبال عرضه فناوری‌های جدید هستند. حال اگر این روند ادامه داشته باشد تولیدکننده های سنتی خودرو و به‌ویژه آن‌هایی که تاکنون با مونتاژ خودرو در این بازار وجود داشتند از میدان به در خواهند رفت، از این رو می توان گفت تا سال 2030 بخش عمده‌ای بازار خودرو در اختیار فناوری‌های نوین خواهد بود و اگر خودروسازان ایرانی از همین الان برنامه‌ای برای یک دهه آینده نداشته باشند سرنوشتی جز تعطیلی نخواهند داشت.