معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت گفت: با انجام اقدامات حمایتی ۳۲۱ واحد صنعتی در استان های گلستان و چهار محال و بختیاری که دچار خسارت شده بودند ، فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت درستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: 109 واحدصنعتی مستقر در فاز 1 و2شهرک صنعتی آق قلا که بدلیل سیل گرفتگی امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و200 واحدصنفی نیز که دچارمشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود رادر استان گلستان از سر گرفته اند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت تصریح کرد: در استان چهار محال و بختیاری نیز از 230 واحد صنعتی و معدنی خسارت دیده ،212 واحد مجدد راه اندازی شده است.همچنین بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ تولید‌کننده MDF در استان مازندران که دچار مشکل شده بوده‌اند، نیز توانستند فرآیند تولید را از سر بگیرند.

به گفته معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در سیل اخیر 7شهرک صنعتی در استان مازندران وگلستان متحمل خساراتی شدند که امکانات زیر بنایی این شهرکهای صنعتی نیز وصل شده است.

مقیمی با اشاره به کمک های نقدی و کالایی اغلب استان ها و تقدیر از همراهی انجمن ها وتشکل های صنعتی ،صنفی و... به مناطق سیل زده تصریح کرد: اصناف، اتاق های بازرگانی وسایر تشکل های غیر دولتی و همچنین واحدهای صنعتی ، اقدامات حمایتی به صورت همزمان در استان های سیل زده صورت گرفت که بخشی از این حمایت ها در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت خدمات رایگان نظیر استقرار سیل زدگان در هتل ها و سایر مکان های قابل سکونت ، ارایه خدمات صنعتی تعمیرات ماشین آلات ، لوازم خانگی و... صورت گرفته است.

مقیمی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی واصناف در سراسر کشور با ارسال محصولات ضروری سعی در کاهش آلام و ناراحتی مردم عزیز کشورمان داشته و به صورت خودجوش کمک رسانی به مناطق سیل زده را از همان روزهای ابتدایی آغاز کردند.

وی تاکیدکرد: بسیاری از انجمن ها، تشکل ها واتحایه ها و... نیز با همکاری خیرین اقلام مورد نیاز مردم را به این استان ها ارسال کرده‌اند.

وی در پایان از همراهی مردم به ویژه صنعتگران و اصناف کشورمان در یاری رسانی به مردم در مناطق سیل زده قدردانی و اظهار امیدواری‌کرد؛ با اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده در سیل اخیر ،صنایع این استان ها در آینده ای نزدیک به چرخه تولید بازگردند.