شرکت توانیر در این اطلاعیه خاطرنشان کرد: با تاکید بر اینکه با تلاش همکاران اجرایی صنعت برق، درحال حاضر هیچ گونه بحرانی در حوزه برق وجود ندارد، موارد ذیل به منظور ایجاد اطمینان خاطر هموطنان گرامی اعلام می گردد.

به گزارش خبرگزاری موج، شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای بر آمادگی نیروهای عملیاتی برق در سراسر کشور تاکید کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز، می رساند در پی بارش های شدید و وقوع سیل در برخی نقاط کشور، پرسنل صنعت برق در سراسر کشور، در آمادگی کامل به سرمی برند.

لذا با تاکید بر اینکه با تلاش همکاران اجرایی صنعت برق، درحال حاضر هیچ گونه بحرانی در حوزه برق وجود ندارد، موارد ذیل به منظور ایجاد  اطمینان خاطر هموطنان گرامی اعلام می گردد:

1- با شروع بارش شدید باران   در استان لرستان، برق تعداد 170 روستا قطع شد که بلافاصله با ورود اکیپ های عملیاتی، برق بیش از 90 روستا در کمتر از سه ساعت وصل شد.

خاطرنشان می گردد که هم اکنون برق حدود 77 روستا در این استان قطع است که این روستاها بیشتر در مناطق بسیار سخت گذر قرار دارند که به دلیل وقوع سیلاب ، راه دسترسی آنها نیز تخریب شده است و نیروهای عملیاتی برق مترصد بازگشایی مسیردسترسی توسط ارگان های ذیربط جهت وصل برق این روستاها هستند.

2- خوشبختانه در استان کهگیلویه و بویر احمد تمام مشکلات برقی در روستاهای گرفتار در سیلاب رفع شده و همه مناطق برقدار است.

3- دراستان گلستان نیز تنها برق دو روستا به دلیل نداشتن راه دسترسی و رانش زمین قطع است که بلافاصله پس از ایجاد امکان دسترسی نسبت به اصلاح شبکه و تامین برق این دو روستا نیز  اقدام خواهد شد.

4- در  شهر شیراز نیز تنها برق برخی نقاط  "محدوده دروازه قرآن"  به منظور اجرای عملیات امداد بدون خطر و حفظ ایمنی مردم عزیز و جلوگیری از برق گرفتگی احتمالی ، به صورت دستی  قطع شد که در این خصوص نیز همکاران صنعت برق پس از حصول اطمینان از عدم وجود مشکل برای شهروندان، نسبت به وصل برق اقدام نمودند و در حال حاضر شرایط برق در شیراز کاملا عادی می باشد.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر