موج

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به موج

شهرام آدم نژاد گفت: یکی از محورهای هفتمین اجلاس شورای هماهنگی کریدور شمال-جنوب افزایش مشارکت ها است، همانطور که در کریدور آستارا-رشت دو کشور آذربایجان و روسیه مشارکت دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفتمین اجلاس شورای هماهنگی کریدور شمال-جنوب در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره مشارکت کشورهای دیگر در کریدور، گفت: به طور قطع همکاری در مسیر توسعه کریدور با تمرکز بر مشارکت خواهد بود، همانطور که امروز در کریدور آستارا سرمایه گذاری خصوصی جذب شده است و کشورهای روسیه و آذربایجان همکاری دارند.

شهرام آدم نژاد با بیان اینکه تحریم ها هیچ تاثیری در همکاری اعضای کریدور شمال و جنوب نداشته است، افزود: اعضای شورای در سطح بالا مشارکت دارند و با توجه به مزیت های که در آسیا دارد زمینه توسعه را فراهم خواهد کرد، از این رو همگن سازی و استفاده از سیستم های ای تی سی مورد توجه قرار می گیرد.

شهرام آدم نژاد با بیان اینکه هفتمین اجلاس شورای هماهنگی کریدور شمال و جنوب با پنج سال تاخیر دوباره انجام می شود، افزود: آخرین جلسه مرداد 94 در دهلی نو برگزار شده بود که ایران نیز حضور یافته بود، امروز با برنامه ریزی های که انجام داده ایم، امیدواریم نشست هفتم در کاهش هزینه های کریدور به توافقات خوب دست پیدا کند.

او با اشاره به رقابت سایر کریدورهای منطقه تصریح کرد: ظرفیت کریدور شمال و جنوب جابجایی 20 تا 30 میلیون تن است. همچنین در بخش قفقاز شمالی موضوع حمل و نقل مسافری برنامه های خوبی پیش بینی شده است و به صورت الحاقیه ای به توافق نامه اضافه خواهد شد.

آدم نژاد با بیان اینکه مسیر قزوین-رشت مهمترین حلقه مفقوده کریدور شمال-جنوب است، گفت: در حال حاضر مسیر رشت و آستارا در مرحله تامین منابع است که با همکاری روسیه و آذربایجان انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج