وزیر کشور گفت: دولت تلاش ویژه ای را برای مقابله با قاچاق کالا دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصد و بیست و سومین جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: حدود 76 مورد قانونگذار تکلیف کرده که بخش زیادی از این موارد سامانه های توزیع تهیه و نظارتی کالا ها از مبدا تا مقصد هستند.

وی ادامه داد: ما واقعا می توانیم اطمینان کامل دهیم که امر مبارزه با قاچاق و توزیع عادلانه و مناسب و قیمت گذاری و کنترل قیمت ها کاملا رعایت می شود.

وزیر کشور تاکید کرد: یک سال است که بنده شخصا این مسائل را پیگیری می کنم. البته این تکلیف سال 92 ابلاغ شده است.

رحمانی فضلی ادامه داد: سه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را امسال گذاشته ایم. قول داده بودیم که تا آخر اسفند سامانه ها را آماده می کنیم و مرحله بعد اتصال سامانه ها به یکدیگر است.

وزیر کشور گفت: نتیجه گزارش سامانه ها را از دستگاه ها گرفتیم برخی دستگاه ها وظایف خود را انجام دادند اما متاسفانه برخی از دستگاه ها هم نتوانستند انجام دهند جمع بندی بر این شد که ظرف ده روز همه دستگاه هایی که نتوانستند وظایف خود را انجام دهند دلایل عدم انجام را برای ما گزارش کنند این عدم انجام وظایف یا خارج از اراده دستگاهی بوده و یا داخل دستگاهی بوده است.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه این گزارشات آمد حتما گزارش‌ها را خدمت رییس جمهور خواهیم داد واقعا دستگاه هایی که نتوانستند به دلایل خارج از اراده خودشان که شاید دلایل متعددی باشد کار را به سرانجام برسانند باید یک زمان‌بندی خاص و مشخصی داشته باشند و با جدیت پیگیری کنیم تا همه موارد انجام شود. اگر بخواهیم به صورت سازماندهی شده متشکل و کارشناسی و

برنامه ریزی‌شده به امر توزیع و تامین کالاها و نحوه ارائه آنها نظارت داشته باشیم تا مانع قاچاق شویم، بهترین و تنهاترین راه این است که این سامانه ها فعال شود، امیدواریم با تاکیداتی که رییس جمهور و معاون اول وی بر روی این موضوع داشتند به زمان بندی معقولی برای عملیاتی شدن برسیم.