وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح ایجاد 400 واحد مسکونی و تکمیل کردن برنامه های مسکن مهر با هدف خروج از رکود در نظر گرفته شده است و بسیج و تشکل ها می توانند با جریان سازی به تحقق برنامه های سال 98 و 99 کمک کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس با اشاره به اینکه بیشتر از گذشته به اتحاد نیاز داریم، گفت: در این مقطع زمانی دشمن می خواهد ایران را ناتوان نشان دهد و در مسیر یک بازدارندگی ایجاد کرده اند که کارها طبق روال پیش نرود.

محمد اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که فرایندهای کسب را منحرف کند تا مقبولیت نظام را زیر سوال ببرد، افزود: آلوده کردن سیستم های معاملاتی ابزاری است که دشمن میخواد مقبولیت دولت را کم کند و این موضوع را القا کند که هرکسی در بخش های اداری است دزد است.

او با اشاره به اتفاقی که امروز برای کالای اساسی افتاده است ، گفت: امروز برای توزیع کالای اساسی مشکل بروز کرده که در حالی که ارز 4200 تومانی د یافت کرده است، و آنها می خواهند آن را به ناکارآمدی دولت نسبت بدهند.

او با تاکید بر اینکه یکی از مواردی که در دستور کار وزارتخانه است موضوع بازآفرینی شهری به ویژه در حاشیه شهرها و مناطق محروم است، تصریح کرد: در ابتدا دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان گفتیم همچون استان های که در اثر بلایای طبیعی تخریب می شوند برای نوسازی و اصلاح وضعیت این مناطق اصلاح کنند و طرح های جایگزین در نظر گرفته شده است. از این رو بسیج می تواند در این دو استان که بیشترین آسیب را دیده اند مستقر شوند تا براساس بیانات رهبر با مجموعه ای اقدامات صحیح بتوانیم روند مخرب آن مناطق را متوقف کنیم که حتی در برخی از موارد به تهدیدی امنیتی تبدیل شده است.

او با تاکید بر اینکه شرایط رکودی در کشور حاکم است، تصریح کرد: طرح ایجاد 400 واحد مسکونی و تکمیل کردن برنامه های مسکن مهر با هدف خروج از رکود در نظر گرفته شده است و بسیج و تشکل ها می توانند با جریان سازی به تحقق برنامه های سال 98 و 99 کمک کنند.

او با تاکید بر اینکه به دنبال اصلاح مصرف انرژی در ساختمان و...هستیم گفت: در حال حاضر در برخی شهرها پروژه های شروع شده و در برخی مناطق زمین پروژه ها در حال آماده سازی است .