وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که یکی از وظایف ما در وزارت راه و شهرسازی این است که به عرضه و تقاضای مسکن تعادل ببخشیم تاکید کرد: تعادل بخشی به ویژه برای اقشار کم در آمد و متوسط جامعه در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم روز مهندس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از وظایف ما در وزارت راه و شهرسازی این است که به عرضه و تقاضای مسکن تعادل ببخشیم.

وی تصریح کرد: این برنامه به ویژه برای اقشار کم در آمد و متوسط جامعه در اولویت قرار دارد. آنچه برای ما مهم است این است که بتوانیم جریان تولید مسکن را به یک جریان پایدار تبدیل کنیم تا یک قشری از جامعه این امید را داشته باشد تا بتواند در یک بازه زمانی مشخص یک واحد مسکنی را تملک کند.

وی افزود: هدف از برنامه وزارت راه  جریان سازی به تولید مسکن است؛ این کار را نیز فعالان ساخت و ساز مسکن انجام می دهند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در این راستا زمین و تسهیلات را برای سازندگان فراهم می کنیم، اظهار کرد:  جامعه هدف برای خانه دار کردن دهک 3 تا 7 است البته در 5 استان کشور باید برای هر 5 دهک جهت خانه دار شدن برنامه ریزی کنیم. در برخی استان ها نیز برای 2 دهک برنامه داریم و دهک های دیگر می توانند خودشان خانه دار شوند.

اسلامی بیان کرد: هیچ وقت نگفته ام وام مسکن افزایش می یابد.