وزیر اسبق پست، تلگراف و تلفن گفت: با اتکا به جوانان می توانیم صنعت کشور را رونق بیشتری دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدمحمد غرضی عصر امروز در آیین بزرگداشت خواجه‌نصیرالدین طوسی و روز مهندس در سالن شهید مطهری سمنان گفت: احدی نمی‌تواند در اقتدار ملت ایران تردید کند چرا که این توانایی‌ها و استعدادهای ملت است که کشور را اداره می‌کند.

وی با بیان اینکه آنها که به فناوری، صنعت و استعدادهای خارج از کشور متکی هستند سخت در اشتباه‌اند گفت: بدون وابستگی و با تکیه‌ بر استعدادهای موجود می‌توانیم به فناوری‌های روز دنیا دست‌ یابیم.

وزیر اسبق پست، تلگراف و تلفن اظهار داشت: فناوری مخابرات از جمله مهم‌ترین فناوری‌های روز دنیا است که ایران با اتکا به استعدادها و جوانان متخصص خود به این مهم مجهز شده است و توان رقابت با کشورهای پیشرفته را دارد.

وی با اشاره به اینکه پایگاه‌های اصلی مبارزات انقلابی در دستان مهندسان بوده و این نقش مهم پس از انقلاب همچنان ادامه دارد، گفت: باید قدردان مهندسان جوانی بود که فعالیت‌های فنی مؤثری در پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 داشته‌اند.

غرضی به نقش سپاه در امنیت کشور اشاره کرد و گفت: تشکیل این نهاد به‌منظور دفاع همه‌جانبه از کشور به پیشنهاد جامعه مهندسان و به‌فرمان امام خمینی(ره) بوده است.

وی افزود: ما تشکیل سپاه پاسداران را آن زمان که کودتا کشور را تهدید می‌کرد به امام پیشنهاد دادیم و ایشان پس از یک دقیقه دستوری مبنی بر تشکیل سپاه را صادر کردند و خود بنده این دستور را به‌منظور رساندن به مجلس به مرضیه دباغ تحویل دادم.

غرضی تفکرات مهندسان را قوی‌تر از تفکرات سیاسیون دانست و گفت: مهندسان به فکر خدمت و سیاسیون به دنبال کسب امتیاز هستند و این تفاوت نشان از برتری مهندسان است.

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که به حرف مهندسان گوش‌داده نمی‌شود این است که این قشر قدرت سیاسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.