موج

وزیر جهاد کشاورزی:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر گوشت وارداتی با نرخ تنظیم بازاری به صورت هدفمند در حال توزیع است و این روند ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی  وزیر جهاد کشاورزی در نشست با رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمان متعادل شدن قیمت ها، هیچگونه محدودیتی برای واردات گوشت به کشور با رعایت مقررات و موازین بهداشتی وجود ندارد.

حجتی ادامه داد: با توجه به نوسانات ارزی و قاچاق دام زنده از مرز‌های غربی و شرقی کشور، افزایش قیمت گوشت قرمز اتفاق افتاد که با تدابیر اندیشیده شده و افزایش ۲۴ درصدی حجم واردات امیدواریم قیمت این کالا به تعادل برسد.

وی افزود: در حال حاضر گوشت وارداتی با نرخ تنظیم بازاری به صورت هدفمند در حال توزیع است و این روند ادامه خواهد یافت.

وزیر جهاد کشاورزی، ارزش تولید غذا در کشور را سالانه ۸۰ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت:برای این میزان تولید، سالانه ۱۰ میلیارد دلار نهاده‌ های کشاورزی وارد کشور شده و حدود ۶ میلیارد دلار نیز صادرات داریم.

حجتی با اشاره به طرح‌های هشت گانه افزایش تولید محصولات راهبردی در بخش کشاورزی گفت: طرح ۱۰ ساله خوداتکایی ۷۰ درصدی در تولید روغن را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: در سه سال اخیر تولید کلزا در کشور ۶ برابر افزایش یافته است.

وزیر جهاد کشاورزی یکی از دستاورد‌های بخش کشاورزی در سال‌های اخیر را افزایش تولید شکر و رسیدن به آستانه خودکفایی در این محصول عنوان کرد.

حجتی تصریح کرد: تاکنون در سطح ۳۵۰ هزار هکتار در کشور‌های قزاقستان، روسیه و آذربایجان قرارداد‌های بلندمدت برای کشت فراسرزمینی منعقد شده است.

در توزیع کالاهای اساسی باید منافع تولیدکننده و مصرف کننده در نظر گرفته شود

در این نشست،  محمد رضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، هدف از برگزاری این جلسه را ایجاد همکاری برای تامین و توزیع مناسب‌تر محصولات اساسی غذایی کشور عنوان کرد و گفت: در مدیریت تامین و توزیع کالا‌های اساسی باید منافع تولیدکننده و مصرف کننده به صورت توامان توجه داشت.

محمدرضا پورابراهیمی تصریح کرد: استفاده از سامانه‌های اطلاعاتی و الکترونیکی در توزیع محصولات اساسی موجب افزایش نظارت و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

همچنین در این نشست، سایر اعضای کمیسیون کشاورزی و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی به طور جداگانه دیدگاه‌های خود را در ارتباط با تنظیم بازار محصولات کشاورزی و غذایی ارائه کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج