چند وقت پیش به دلیل اینکه بخشی از مواد اولیه تولیدات روانکار صنعتی با ارز آزاد محاسبه شد، قیمت روغن موتور بالا رفت و همین مسئله باعث اعتراض برخی تولیدکننده های پایین دستی و حتی شرکت های حمل و نقلی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، انجمن پالایشگاه های روغن سازی ایران، متشکل از شرکت های اصلی تولیدکننده انواع روغن های موتوری و صنعتی در کشور، در اطلاعیه ای نسبت به تصمیمات اخیر دولت در خصوص افزایش دو برابری نرخ خوراک دریافتی واحدهای تولیدی، هشدار داده و به تصمیمات اخیر که بدون مشورت و دریافت نظرات دست اندرکاران این صنعت اتخاذ شده اعتراض کرده و تاکید شده؛ اقتصادی نبودن عملیات تولیدی، عدم امکان تولید و عرضه محصولات روانکار به بازار به مقدار کافی، آشفتگی بازار و مجال به سودجویان و واسطه ها در ماه های پایانی سال، آسیب جدی به عملیات ناوگان حمل و نقل جاده ای، دریایی و ریلی، سقوط آزاد ارزش سهام این شرکت ها در بازار سرمایه و متضرر شدن ده ها هزار نفر از سهام داران، از دست رفتن بازارهای صادراتی و واگذاری این بازارها به کشورهای عربی، توقف ارز آوری حاصل از صادرات، خروج هنگفت ارز از کشور به علت ورود شرکت های خارجی در خلا بازار، بلاتکلیفی ده ها هزار نفر که بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت اشتغال دارند و نهایتا اتلاف سرمایه ملی را از عواقب ناهنجار این نوع تصمیمات نادرست دانستند.

عضو اتحادیه صادرکننده فرآورده های نفتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج ضمن اشاره به اینکه 50 درصد  قیمت مواد اولیه تولیدات روغن موتور افزایش داشته است، گفت: به جز چند محصول از مواداولیه روغن که دولت نرخ آن را با ارز 4200 تومانی محاسبه می کند، مابقی 50 درصد مواد اولیه با نرخ ارز آزاد محاسبه می شوند که در مجموع قیمت تمام شده روغن موتور را بالا برده است.  

حسن خسروجردی با اشاره به اینکه افزایش قیمت روغن موتور تقریبا از شهریور شروع شد، افزود: این افزایش قیمت در آبان ماه اعمال شد که بیشتر روی بخش هزینه حمل و نقل صادرات تاثیر گذشت. در واقع در ابتدا این افزایش قیمت روی صادرات فرآورده های این چنینی تاثیر منفی گذاشت و بعد از اینکه سامانه نیما راه اندازی شد، از آنجایی که قیمت ارز آن نزدیک به قیمت ارز آزاد است مشکل تفاوت قیمت در صادرات برطرف شد، اما هزینه های حمل در نتیجه بالارفتن قیمت روغن همچنان وجود دارد.

افزایش قیمت خوراک مصرفی تولیدکنندگان از ابتدای آبان ماه سال جاری دو برابر شده، درحالی که پیش از این از سال 93 قیمت این محصولات با شیب کندی افزایش یافته و تولیدکنندگان این محصولات با در نظر گرفتن حمایت از کالای ایرانی، محصولات را با قیمت های مصوب قبل به بازار عرضه کرده اند و معتقدند دولت در تصمیم گیری اخیر نه تنها از روند بازار بی اطلاع است از اخذ نظرات کارشناسی هم خودداری کرده است.

محمدرضا مهران جلیل کارشناس حوزه سوخت معتقد است که نوسانات نرخ دلار و گرانی مواد اولیه در پالایشگاه ها قیمت پایه بسیاری از روغن های موتور را افزایش داده است. از طرف دیگر مواد اولیه روغن موتور 100 درصد داخلی نیست و این محصول تحت نوسانات بازار ارز افزایش قیمت داشته است، در واقع بخشی از مواد افزودنی روغن موتور و بخش قابل توجهی از روغن های پایه وارداتی هستند و امکان تولید آن در داخل کشور وجود ندارد.