هوشنگ عشایری گفت: در حال حاضر طبق مصوبات سالانه باید 100 هزار واحد مسکونی در طرح بازآفرینی شهری ساخته شود که تاکنون 70 هزار متقاضی ثبت نام کرده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه برنامه 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح بازآفرینی تخصیص یافته که 4هزار 500 میلیارد تومان مربوط به نوسازی خانه های مردم بود و هزار 500 میلیارد تومان در قالب بازآفرینی مشترک برای زیر ساخت ها در نظر گرفته شود.

هوشنگ عشایری در پاسخ به موج درباره جزئیات تسهیلات طرح بازآفرینی گفت: طبق مصوبه قرار است در این طرح سالانه 100 هزار واحد مسکونی ساخته شود ز ابتدای سال تاکنون 70 هزار واحد در طرح بازآفرینی ثبت نام کرده اند که 35 هزار نفر مورد به مردم و 35 هزار مربوط به سازندگان حرفه ای و شهرداری ها بوده اند. برای سازندگان حرفه ای تا سقف 110 میلیون تومان تسهیلات تومان در نظر گرفته شده که برای تهران 50 میلیون تومان با سود 9 درصد و 60 میلیون با سود 18 درصد و برای شهرهای دیگر 40 میلیون تومان با سود 9 درصد و 70 میلیون با سود 18 درصد است.در حال حاضر شرایط برای پرداخت برای این 70 هزار واحد وجود دارد

او درباره صرفه اقتصادی طرح تصریح کرد:اگر افرادی که در نقاط خارج از نقاط بازآفرینی بسازد متری 300 هزار تومان برای او گران تمام می شود. بنابراین این طرح انگیزه خوبی برای سازنده ها وجود دارد و از طرف دیگر تقاضا برای خرید مسکن در مناطق بازآفرینی بیشتر است.

عشایری با بیان اینکه از 70 هزار واحد آماده نوسازی 35 هزار روی اراضی وزارت راه و شهرداری است، تصریح کرد: با توجه به تاکیدات رییس جمهوری داشته و استانداران و شهرداری ها ورود کرده اند سایر اراضی هم وارد طرح بازآفرینی شوند. برای نمونه محله فرحزاد جزو محله بازآفرینی است و اگر مناطق مجاور همچون سعادت آباد طرح های دولتی وجود داشته باشد می توانند از تسهیلات طرح بازآفرینی بهره مند شوند.