موج

مدیرعامل شرکت ملی گاز مطرح کرد

حسن منتظر تربتی گفت: گازرسانی به شهرهای زاهدان، هرمزگان، جنوب کرمان و یزد تسریع خواهد شد و طبق برنامه گازرسانی به 3 هزار روستا در سال تا 1400 به همه روستاها گازرسانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت ملی گاز در نشست خبری درباره قیمت گاز مصرفی در کشور گفت: در حال حاضر موضوع قیمت داخلی گاز به درآمدهای دولت و تصمیم های مجلس بستگی دارد، به همین شرکت گاز روی قیمت گاز مصرفی حساسیتی ندارد.

حسن منتظر تربتی با تاکید بر اینکه گاز به صورت رایگان در اختیار نیروگاه ها قرار می گیرد، تصریح کرد: وزارت نیرو در مسیر اجرای برنامه هدفمندی یارانه‌ها عمل می کند به همین دلیل شرکت گاز سوخت مورد نیاز نیروگاه ها را تامین می کند.

او درباره گازرسانی به سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر گازرسانی به زاهدان به 1350 کیلومتر شبکه نیاز دارد که تاکنون 470 کیلومتر آن انجام شده و 400 کیلومتر دیگر در دست احداث است و دو قرارداد 250 کیلومتری نیز در دست مناقصه است.

معاون وزیر نفت درباره موانع گازرسانی به زاهدان گفت: پیش از این مشکلاتی برای کانال کشی وجود داشت و به تازگی اجازه آن از استاندار گرفته شده که با سرعت بیشتری گازرسانی انجام شود. همچنین برای گازرسانی بخش های از هرمزگان، جنوب کرمان و یزد دولت پیش بینی های در لایحه بودجه داشته که در سال آینده گازرسانی به این مناطق تسریع شود.

او با بیان اینکه تکلیفی که بر ما شده گازرسانی روزانه به 10 روستا است، تصریح کرد: طبق برنامه سالانه 3 هزار روستا گازرسانی خواهد شد که با توجه به این برنامه پیش بینی می شود تمام روستاها تا سال 1400 گازرسانی شوند.

او با بیان اینکه 10 درصد قیمت گاز عوارض است، گفت: 1234 میلیارد تومان از محل درآمدهای این بخش تاکنون برای نوسازی مدارس پرداخت شده که به دلیل اهمیت نوسازی مدارس بیش از مقدار مقرر پرداخت شده است.

منتظر تربتی با تاکید بر اینکه نفت تنوع بیشتری برای صادرات دارد، گفت: در سال های گذشته با وجود اینکه صادرات گاز  در دنیا چندان معمول نبوده ایران به کشور ترکیه صادرات داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها