شهباز حسن پور بیگلری گفت: دولت در سال های اخیر در بخش های مختلف وارد عرصه بنگاه داری شده و حتی حاضر نیست در عرصه باشگاه داری فوتبال بنگاه داری را رها کند.

رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه تحریم ها در زمینه سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مشکلاتی را به وجود آورده است، گفت: در شرایط کنونی بسیاری از بنگاه های به خصوصی توان رقابت با بنگاه های دولتی را ندارند. از طرف دیگر به دلیل تحریم ها و شرایط خاص کشور سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی کاهش یافته است و احتمال آسیب به واحدهای خصوصی بیشتر شده است.

شهباز حسن پور بیگلری با بیان اینکه دولت در بخش های مختلف اقتصادی بنگاه داری می کند، تصریح کرد: این مسئله به قدری گسترده است که دولت در باشگاه داری فوتبال نیز حاضر نیست بنگاه داری را رها کند. این در حالی است که برای عبور از مشکلات اقتصادی، دولت باید خصوصی سازی را اجرا کند و ما معتقدیم بنگاه های بزرگ همچون شستا نیز باید خصوصی سازی شوند.

او با تأکید بر اینکه بانک‌های خصوصی و دولتی نباید در نپرداخت تسهیلات به بنگاه های خصوصی رقابت کنند، افزود: در حال حاضر که مشکلات اقتصادی در کشور بیشتر است بانک ها باید نسبت به استمهال بدهی تسهیلات بخش خصوصی اقدام کنند، زیرا در برخی مواقع سود این تسهیلات به صورت تصاعدی به قدری بالا رفته است که واحد تولیدی با این وضعیت رکودی توان پرداخت تسهیلات را ندارد چه برسد به اینکه بخواهد سود تسهیلات با نرخ بالا بپردازند.

رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی در نهایت تأکید کرد که اگر به دنبال حفظ اشتغال و تقویت اقتصاد هستیم باید حمایت از بنگاه های خصوصی و حرکت در مسیر خصوصی سازی را تقویت کنیم.