شافعی گفت: کمیته اقتصادی اتاق بازرگانی برای توسعه همکاری بین دو کشور به زودی به کشور سوریه سفر و مذاکرات توسعه همکاری ها را پیگیری خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رییس اتاق بازرگانی ایران در نشست با محمد سامرالخلیل وزیر اقتصاد و تجارت سوریه و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اشاره به اینکه سفر مقامات سوریه به ایران نشانه عمق رابطه دو کشور است، گفت: از پیروزی کشور سوریه بر تروریست های داعش بسیار خرسندیم و بخش خصوصی ایران آمادگی مشارکت در بازسازی سوریه را دارد و کمیته های را برای تجهیز و تامین خدمات مورد نیاز بخش صنعت، کشاورزی، دارو و...را فراهم کرده است و مسئولان این کمیته به زودی برای انجام رایزنی برای این بخش به سوریه سفر خواهند کرد.

شافعی با بیان اینکه انتظار می رود بخش های خصوصی ایران و سوریه در یک بازه همکاری کنند، افزود: در بخش های تجاری، نیروگاه، راه سازی، سیمان، حمل و نقل، گردشگری سلامت و... دو طرف می توانند همکاری لازم داشته باشند و یکی از تفاهمنامه بین دو کشور در راستای دستیابی به اهداف این بخش است.

او با تاکید بر اینکه کمیسیون مشترک می تواند زمینه همکاری بیشتر باشد، تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی رییس کمیسیون اقتصادی دو کشور است و امیدواریم سطح همکاری ها در بخش سرمایه گذاری و مبادلات کالا ارتقا یابد.