شهباز حسن پور بیگلری گفت: ارز چند نرخی باعث بروز رانت در جامعه می شود و این موضوع جای نگرانی دارد، زیرا به نظر می رسد دولت نمی خواهد نرخ ارز را به صورت شفاف اعلام کند،در شرایطی که حق مردم است نرخ واقعی ارز را بدانند.

رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در چند هفته اخیر  مسائل زیادی در زمینه بازار خودرو رخ داده است، گفت: مشکلاتی که چند وقت اخیر در بازار خودرو رخ داده زیبنده کشور نیست، زیرا مسائل ناهمگونی درباره قیمت خودرو از سوی مسئولان مطرح شده، در حالی که مردم به ثبات اقتصادی و آرامش نیاز دارند.

 شهباز حسن پور بیگلری با بیان اینکه از مسئولان دولتی، بانکی و ... درخواست می کنم در مسیر ثبات اقتصادی گام بردارند، افزود: امروز اقدامات مناسباتی از سوی بانک مرکزی برای ذخیره کالای اساسی انجام شده، اما برای ایجاد ثبات در اقتصاد کافی نیست.

رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی برخی واردکننده‌ها ارز 4200 تومان دریافت کرده، اما کالا را با قیمت ارز 15 هزار تومانی به بازار عرضه کرده اند، تصریح کرد: معتقدم در روزهای آینده ارز باید با نرخ زیر 10 هزار تومان به ثبات برسد. از طرف دیگر اگر نرخ ارز همچنان چند نرخی بماند رانت به وجود می آید و این موضوع جای نگرانی دارد، زیرا به نظر می رسد دولت نمی خواهد نرخ واقعی ارز را به صورت شفاف اعلام کند، در شرایطی که حق مردم است که نرخ واقعی ارز را بدانند.

حسن پور بیگلری با بیان اینکه نسخه شفا بخش وضعیت کشور بحث اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: پس از جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران متوجه شدیم که اقتصاد مقاومتی به درستی در کشور الگو برداری نشده و ضعف هایی داریم.

 رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد ثبات در اقتصاد کشور تصریح کرد: تأمین مواد اولیه و سرمایه در گردش بنگاه های اقتصادی بزرگ و شرکت های کوچک از سوی دولت، مانع از هرگونه تعطیلی نیروی کار این بنگاه ها خواهد شد. در این مسیر اگر دولت از واحدهای تولیدی که با محوریت صادرات کار می کنند از طریق بانک ها حمایت کند، به طور قطع ثبات اقتصادی در دسترس تر خواهد بود.