معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این‌که تعمیر کشتی نارگُل آغاز شده است، گفت: خوشبختانه ساعت 4 صبح امروز عملیات آزادسازی کشتی که به گل نشسته بود با موفقیت انجام و کشتی مجددا به کنار اسکله برگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی حق‌شناس درباره آسیب به پاشنه کشتی ایرانی در دریای خزر، اظهار کرد: کشتی نارگُل متعلق به کشتیرانی دریای خزر بوده و عمر آن 30 ساله است. این کشتی دیروز با باری به وزن 2000 تن حامل سرامیک از بندر آستارا به مقصد بندر هوسان باکو حرکت کرده بود. این کشتی در دهانه خروجی موج‌شکن بندر آستارا به دلیل تلاطم آب و هم به دلیل این‌که یدک کش باید زمان ورود و خروج به کشتی کمک کند از پاشنه دچار آسیب شده و دقیقا از همان نقطه آب وارد پاشنه کشتی می‌شود.

وی با یادآوری این‌که این اتفاق ساعت 14 دیروز افتاد، افزود: بلافاصله یدک کش قوی‌تر و بزرگتر را از انزلی به محل اعزام کردیم، ضمن این‌که کشتی پمپ‌های قوی تخلیه آب اعزام شد.

وی ادامه داد:‌ خوشبختانه ساعت 4 صبح امروز عملیات آزادسازی کشتی که به گل نشسته بود با موفقیت انجام و کشتی مجددا به کنار اسکله برگردانده شد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این‌که هم‌اکنون تعمیرات نقطه سوراخ شده در حال انجام است گفت:‌ در پی بروز این حادثه، هیچ مشکلی برای خدمه کشتی پیش نیامده است.

حق‌شناس با بیان این‌که بار کشتی سالم است، افزود: پس از اتمام تعمیرات، کشتی دوباره به سمت بندر هوسان حرکت می‌کند.

به گفته وی، تعمیرات زمانبر خواهد بود، باید دید عمق شکاف پاشنه کشتی چه میزانی است ضمن این‌که این عملیات نیازمند کار غواضی زیرآب دارد.