محمدرضا قائم‌مقامی گفت:درآمدهای سازمان بنادر از محل ارائه خدمات به کشتی‌ها با شراکت بخش خصوصی ۱۰ برابر شده است، هرچند برای شرکت‌های خصوصی در ۴ سال گذشته تعرفه تخلیه و بارگیری و خدمات بندری بسیار نازل بوده است که منبع درآمد دولت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج،عضو هیأت رئیسه انجمن پایانه‌داران بنادر ایران در مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل  با اشاره به اینکه سیاست‌های جدید سازمان بنادر و دریانوردی برای متوازن ساختن بنادر است گفت: در حال حاضر ارتقای فرصت‌ها به بخش‌های شرقی کشور از دیگر فرصت‌های است که شرایط بهتری در بنادر شرقی کشور برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

محمدرضا قائم‌مقامی با  تاکید بر اینکه در شرایط خاصی برای تولید، کار و خدمات ملی قرار داریم، گفت: این مسئله نیازمند این است که دولت نگاه مهربانی به بخش خصوصی داشته باشد. در واقع بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری کلان در بنادر کشور ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده و ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه در بنادر فراهم کرده است.

او با اشاره به اینکه سازمان بنادر هم تجهیزات استراتژیک خود را در بنادر با منابع ارزی تأمین کرده تصریح کرد: در ۱۰ سال گذشته درآمدهای سازمان بنادر از محل ارائه خدمات به کشتی‌ها با شراکت بخش خصوصی ۱۰ برابر شده است، هرچند برای شرکت‌های خصوصی در ۴ سال گذشته تعرفه تخلیه و بارگیری و خدمات بندری بسیار نازل بوده است که منبع درآمد دولت شده است.

عضو هیأت رئیسه انجمن پایانه‌داران بنادر ایران به نقل از یکی از مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد : هزینه نگهداری تجهیزات بنادر مربوط به سازمان بنادر و دریانوردی ارزی است. بنابراین باید تعرفه ارزی دریافت کنند، اما برای بخش خصوصی چکار باید کرد؟ آنها هزینه ارزی ندارند؟ دولت مدعی شده با سیاست‌ها و حمایت‌های خودی سعی کرده هزینه خدمات و تولیدات را محاسبه ومابه‌التفاوت خسارت ها در هزینه ها را در فروش محصولات جبران می کند، اما آیا این اتفاق رخ داده است؟