بانک پارسیان با پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی در شهرستان نهبندان توانست گامی موثر در توسعه اقتصاد ملی کشور، اشتغال زایی جوانان استان خراسان جنوبی برداشته و چرخه تولید یکی از معادن کشور را به گردش درآورد.

به گزارش خبرگزاری موج، بانک پارسیان با پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی در شهرستان نهبندان توانست گامی موثر در توسعه اقتصاد ملی کشور، اشتغال زایی جوانان استان خراسان جنوبی برداشته و چرخه تولید یکی از معادن کشور را به گردش درآورد.

با بهره برداری از این تسهیلات، مشتری شعبه بیرجند بانک، قادر شد، با تهیه مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز خود و بهره برداری از ذخایر معدنی، به تولید پور اندولوزیت که نوعی ماسه نسوز در آجر سفال است، بپردازد.

گفتنی است؛ تسهیلات اشتغالزایی روستایی با مشارکت بنیاد برکت و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری به عنوان دو ضلع یک مثلث و بانک پارسیان به عنوان ضلع سوم، مثلث توانمند و حرفه ای برای تامین مالی طرح های منجر به اشتغالزایی، برای مناطق محروم و روستایی است. در راستای  اجرای این فرآیند، کارگروه های تخصصی در استانداری ها تشکیل شده که ضمن بررسی حرفه ای درخواست ها، طرح های هدفمند و با درجه اشتغالزایی بالا را تصویب و به بانک ارجاع می دهند. در ادامه نیز با نظارت بر چگونگی مصرف اعتبار در طی مراحل اجرای این پروژه ها، تلاش     می شود که منابع تخصیص یافته درمحل مصرف خود به درستی صرف شود.