موج

رئیس هیات علمی آکادمی برند ایران:

رئیس هیات علمی آکادمی برند ایران در نخستین سمینار تخصصی برندسازی شخصیتی گفت: امروز شاهدیم که موضوع برند سازی تا حدودی جایگاه ویژه خود را در جامعه پیدا کرده است و فقط به عنوان آرم و لوگو در میان افراد شناخته نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج، «نخستین سمینار تخصصی برندسازی شخصی» طی دو روز متوالی و با حضور جمعی از اساتید و صاحبنظران این حوزه در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

شهریار شفیعی رئیس هیات علمی آکادمی برند ایران و دبیر علمی این سمینار گفت: برندسازی شخصی روندی است که بوسیله آن مهارت ها و تخصص های افراد همانند نام های تجاری، تبدیل به برند می شود.

وی افزود: برند شما شامل تجارب، اعمال، شیوه تعامل با دیگران و شیوه ای است که بواسطه آن، دیگران شما را درک می کنند.

رئیس هیات علمی آکادمی برند ایران اظهار داشت: 18سال پیش فعالیت در حوزه برندسازی را آغاز و گفتمان، اصول و چهارچوب های نظری را برای برندسازی کشور بنا کردیم و امروز شاهدیم که این موضوع تا حدودی جایگاه ویژه خود را در جامعه پیدا کرده است و فقط به عنوان آرم و لوگو در میان افراد شناخته نمی شود.

وی درخصوص اهمیت موضوع برندسازی شخصی بیان کرد: در زمینه برندسازی شخصی به دلیل افزایش اینفلوئنسرها، سلبریتی ها و بلاگرها، ورود افراد متخصص در این حوزه به دلیل اهمیت آن و پیوند دیدگاه نظری و بخش عملی و آموزش های این بخش، الزامی به نظر می رسد. 

شفیعی با بیان اینکه صرفا مدرک آکادمیک در این زمینه کافی بنظر نمی رسد، تصریح کرد: دیدگاه و هدف اصلی ما این است که چارچوب های فکری و بنیان های درست آکادمیک را در این حوزه بسط داده و به صورت آموزشی و سمینار مطرح کنیم و آن را به حوزه اجرایی پیوند دهیم.

مهندس نیما قبایی دبیر اجرایی سمینار و مدیر آکادمی برند ایران با اشاره به دلایل برگزاری این سمینار بیان کرد: تصمیم گرفتیم با برگزاری این سمینار تمایز میان برندهای سبز و زرد را نشان دهیم و بگوییم برای داشتن یک پرسنال برند خوب چه آیتم هایی باید رعایت شود و فرآیند ساختن یک پرسنال برند و شیوه های برندسازی شخصی کدام است.

وی اظهار داشت: یکی از اتفاقات مهم در حوزه برندسازی این است که اگر صاحب یک کسب و کار اعتقاد قلبی به برندش نداشته باشد و نتواند برند را آنگونه که باید بسازد، آن برند رشد نخواهد کرد بنابراین هیچگاه قادر نخواهد بود که روی پای خود بایستد و شاخ و برگ داشته باشد؛ پس اولین قدم این است که افرادی که می خواهند برندسازی کنند، روی برندشان کار کرده و آن را از درون خودشان شروع کنند چراکه برند چیزی نیست که از بیرون به مجموعه منتقل شود بلکه برند از درون یک مجموعه حرکت می کند و به بیرون منتقل می شود.

این سمینار با حضور بیش از ٢۵٠ شرکت کننده متشکل از مدیران شرکت ها، سازمان ها در قالب افرادی که در حال کار روی پرسنال برندینگ خودشان بوده یا با این موضوع در ارتباط هستند و از آن در کسب و کارشان بهره می برند، برگزار شد.

در این سمینار دو روزه دکتر شهریار شفیعی، دکتر بهنود اله وردی، امید ملائکه و دکتر ریحانه دانشور حسینی درخصوص موضوعاتی پیرامون ساخت برند شخصی و الزامات آن و تفاوت برندهای سبز و زرد، المان های ساخت یک پرسنال برند، مدل های مورد استفاده افراد در دنیا در حوزه پرسنال برند و نحوه بکارگیری آن در بازار ایران و همچنین ردپای افراد در فضای دیجیتال به سخنرانی پرداختند.

همچنین دکتر غلامرضا کاظمی دینان استاد پیشکسوت ارتباطات و روابط عمومی الکترونیک، فریبا کوثری بازیگر پیشکسوت سینما، تأتر و تلویزیون، حسین پاکدل نویسنده، بازیگر، مجری، تهیه کننده و مدیر سابق شبکه صدا و سیما، شاهین فاطمی بنیانگذار صنعت چرم درسا، مهران بیرامی قهرمان زیبایی اندام و محمدرضا محمودی طراح و مالک برند ترسه از میهمانان ویژه این مراسم بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها