مازیار یزدانی گفت: هدفگذاری بهره برداری از راه آهن حومه ای تهران 500 کیلومتر است که 300 کیلومتر قطعی تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.

معاون فنی و زیربنایی راه آهن ایران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره هدف گذاری بهره برداری از خط ریلی حومه ای در تهران گفت: امسال تا پایان سال 300 کیلومتر خط آهن در تهران به بهره برداری خواهد رسید و اگر اعتبار لازم تخصیص یابد این مسافت به 500 کیلومتر نیز خواهد رسید. در مجموع نیز در کل کشور هدفگذاری بهره برداری از 600 کیلومتر راه آهن است که برآورد می شود 900 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد.

مازیار یزدانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در حال حاضر که بارندگی ها آغاز می شود تاکید بر قطارهای حومه ای است، گفت: در سال های اخیر چهار پروژه آغاز شده که تهران _پرند با پیشرفت 30 درصدی ، تهران _گرمسار با پیشرفت 80 درصدی داشته و قطار تهران _ هشتگرد پروژه ای نیز امسال به بهره برداری می رسد و تهران ورامین نیز به تازگی اضافه شده است که امیدواریم همه این پروژه ها تا پایان سال 98 به پایان برسد.

او با تاکید بر اینکه با تاکید بر اینکه این هفته قطار مراغه_ارومیه افتتاح خواهد شد، افزود: این قطار می تواند به پایانه های مرزی متصل شود که 153 کیلومتر طول بین دو مقصد است که پیش از تا مهاباد که شامل 50 کیلومتر آیت پیش از این افتتاح شده بود.

یزدانی با اشاره به اینکه 500 کیلومتر خطوط راه آهن برای کمک به جابجایی بار انجام دهیم گفت: 250 کیلومتر آن در مسافت های زیر 10 کیلومتر و 250 کیلومتر بالای 10 کیلومتر است که اجرای آن به جابجایی 40 میلیون بار کمک می کند. از این رو امسال اجرای 107 کیلومتر در دستورکار است.

عراق هزینه خط آهن لاذقیه _ بندر امام را اقساطی می پردازد

معاون فنی راه آهن در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری موج درباره جزئیات راه آهن بندرامام به بندر لاذقیه گفت: این بندر که نخستین پروژه ای پل باز ریلی است که از سوی ایران اجرا می شود که تمام این مسیر در خاک عراق است و از آنجایی که دولت عراق اعلام کرده است توان پرداخت هزینه آن را ندارد با تایید آقای روحانی هزینه این پروژه از سوی ایران تامین خواهد شد و عراق به صورت اقساطی پرداخت می کند.

مازیار یزدانی با تاکید بر اینکه هدف این پروژه بیشتر امنیتی است، افزود: امکان جابجایی مسافر و بار در این پروژه وجود دارد هرچند برآورد دقیقی از میزان جابجایی بار در این پروژه انجام نشده است که در حال حاضر بار از مسیر سوریه و بندر لازقیه به کشور وارد خواهد شد.  

او با تاکید بر اینکه 220 میلیارد تومان هزینه اجرای این پروژه است، تصریح کرد: هزینه این پروژه با تغییرات ارزی که به وجود آمده تغییر چندانی نداشته است.