اسحاق جهانگیری گفت: در شرایط سخت تر از تحریم های کنونی هواپیماهای مورد نیاز کشور تامین شده و امروز نیز تامین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج ، معاون اول رییس جمهوری در مراسم تودیع و معارفه وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تودیع و معارفه فرهنگی خوبی است که برخواسته از فرهنگ ایرانی و اسلامی است، گفت: وزارت راه و شهرسازی مسئولیت بسیار سنگینی است، زیرا بخش حمل و نقل و مسکن دو نیاز اساسی مردم است، به ویژه در شرایط کنونی که سخت است یکی از مسائل این است که چوب لای چرخ این دستگاه می گذارند. از این رو انتظار ما این است که وزارتخانه برنامه های متناسب با شرایط کنونی داشته باشد

اسحاق جهانگیری با بیان اینکه همه جنبه های حمل و نقل باید در دستور کار وزارتخانه قرار داشته باشد، افزود: با وجود همه اقداماتی که علیه ایران انجام شده است خوشبختانه مسئولان خوب عمل کرده اند. در واقع ایران با 15 کشور از طریق ریلی متصل است که شبکه های مناسب ریلی برای اتصال به این کشورها ایجاد شده است.

او با اعلام اینکه راه آهن همچنان جزو مهمترین برنامه های دولت است، افزود: در بخش هوایی اگر چه دشمنان در حال ایجاد اختلال هستند، اما ما باید هواپیما غول پیگیر را تامین کنیم همانطور که در شرایط سخت تر از این نیز نیاز هواپیمایی کشور تامین شده و این اقدام دشمن بیشتر ضد انسانی است.

او با اشاره به اینکه ده ها میلیون تن کالا از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود، تصریح کرد: با همکاری کارشناس های وزارتخانه نخواهیم گذاشت خالی در حمل و نقل به وجود آید، از طرف دیگر باید دولت به ذی تفتان توجه بیشتری بکنند و با کامیون داران گفتگوی پیوسته داشته باشند و کامیون داران نیز شرایط کنونی را درک کنند که با تحمل این چند از این بحران عبور کنیم. 

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: وزیر راه و شهرسازی باید سیاست های ویژه ای برای بخش مسکن داشته باشند، البته 50 درصد این بازارها متاثر از سیاست های دولتی است و مابقی متاثر از سیاست های برون بخشی است.

او با بیان اینکه نوسازی مناطق روستایی باید در اولویت قرار گیرد گفت: در یک منطقه روستایی که خانه های جدید احداث شده بود در زلزله جدید که بزرگتر از زلزله قبلی بود حتی یک واحد تخریب نشده بود.

جهانگیری گفت: در حال حاضر در آستانه سالگرد زلزله کرمانشاه هستیم که گزارش کاملی از اقدامات دولت در این بخش ارائه خواهد شد.