حسین صبوری گفت: در حال حاضر برنامه مدیریت 600 مگاوات برق در تابستان سال آینده در دستور کار است که مهمترین برنامه ما بهینه سازی از طریق تغییر ساعت ادارات، تعویض لامپ های پرمصرف و خرید برق از بخش خصوصی است.

مدیرعامل شرکت نیروی برق تهران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره مدیریت مصرف برق برای تابستان سال آینده گفت : مدیریت 300 مگاوات برق ادارات، خرید 50 مگاوات برق از بخش خصوصی، 12 مگاوات تامین برق از طریق تجدید پذیرها، تعویض 5 میلیون لامپ پر مصرف از مهمترین برنامه های توزیع برق تهران برای مدیریت مصرف برق در تابستان سال گذشته است.

حسین صبوری با اشاره به اینکه 4.5 میلیون مشترک در تهران وجود دارد گفت: 10 درصد برق کشور در تهران مصرف می شود و 32 کیلومتر از شبکه برق کشور در تهران وجود دارد، از این رو بحث توزیع برق در موضوع اقتصاد مقاومتی اهمیت بالایی دارد.

او با تاکید بر اینکه نواقص فنی به صورت لحظه ای شناسایی و برطرف می شود تصریح کرد: 100 هزار مشترک سالانه به تهران اضافه می شود، از این رو 150 میلیارد تومان برای توسعه شبکه هزینه می شود و 100 میلیارد تومان صرف نگهداری شبکه برق تهران می شود که کافی نیست.

او با تاکید بر اینکه امسال کاهش بارندگی باعث کاهش تولید برق شد، گفت: امسال پیک مصر 4666 مگاوات بود که طبق پیش بینی ها به 4900 مگاوات می رسید، اما طبق برنامه مدیریت مصرف و کاهش 300 مگاوات در دستور کار قرار گرفت که با تغییر ساعت ادارات، استفاده از مولدها و مدیریت مصرف خانگی این هدف محقق شد.

صبوری با اشاره به اینکه 250 اکیپ برای نظارت بر مصرف ادارت تشکیل شد، گفت: ساعت یک بعد از ظهر این ادات باید دستگاه های سرمایشی خود را قطع می کردند و اگر رعایت نمی کردند برق آن دستگاه قطع می شد بر همین اساس سال گذشته 200 دستگاه که به مقررات توجه نکردند برق آن ها قطع شد.

او با تاکید بر اینکه مدیریت بار 600 مگاوات تابستان سال آینده در دستور کار داریم، گفت: از هم اکنون کمیته ها برای تحقق این هدف در حال انجام است. باید توجه داشت که در طول سال 300 ساعت از 8 هزار ساعت با مشکل مصرف برق مواجه هستیم و توجیه اقتصادی ندارد که برای آن سرمایه گذاری سنگین برای تولید برق انجام دهیم.