رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران گفت: بازار طلا در شرایط کنونی متاثر از فضای روانی قیمت دلار متلاطم می شود و اگر دولت بازار ارز را کنترل کند نوسان هیجانی در بازارهای دیگر ایجاد نمی شود .

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه نوسانات قیمت طلا نسبت به ماه های گذشته کاهش پیدا کرده است، گفت: هرچقدر نوسانات بازار ارز بیشتر باشد بازارهای موازی همچون طلا، سکه، مسکن و ... نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و در این فرایند تخلفات نیز افزایش می یابد.

محمد کشتی آرا با بیان اینکه وقتی بازار روند صعودی داشته باشد مردم به خرید سکه و طلای آبشده روی می آورند، تصریح کرد: سکه های قلابی و تخلف در عیار طلای آبشده و مشکلاتی مشابه آن از جمله عواملی است که در نتیجه نوسانات بالای قیمت بروز می کند که مردم نباید تحت تاثیر فضای دلالی خرید کنند. از طرف دیگر باید از خریدهای اینترنتی و ... نیز خودداری کنند و تنها از مراکز معتبر خرید کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، در چند روز گذشته نوسانات قیمت دلار روند افزایشی گرفته است و همین مسئله باعث شده بار دیگر قیمت سکه امامی به 4 میلیون و 700 هزار تومان برسد، البته گفته می شد هیجان بازار در روزهای پایانی هفته کمتر خواهد بود.