موسوی خواه گفت: در حال حاضر 85 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شود که جلوی افزایش مصرف ناشی از قاچاق و... از طریق افزایش نظارت بر توزیع گرفته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیر عامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نشستی با دبیران اقتصادی رسانه با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر مصرف بنزین افزایش یافت گفت: به دلیل افزایش قیمت دلار ، تغییر قیمت سوخت در کشورهای همسایه و قاچاق باعث افزایش مصرف سوخت در کشور شد و همین مسئله باعث شد برای ماه جاری مصرف 86 میلیون لیتر بنزین پیش بینی کنیم و در ادامه باهمکاری ستاد مبارزه با قاچاق، ناجا، نیروی مرزبانی و...باعث شد مصرف بنزین به کمتر از 84 میلیون لیتر رسیده است.

موسوی خواه درباره اقدامات دولت برای کاهش مصرف بنزین افزود: در مناطقی که گازکشی انجام شده توزیع گاز مایع و نفت را متوقف کردیم .

او با بیان اینکه وزارت نفت طبق بند 1 مصوبه توسعه حمل و نقل ملزم به اجرای کارت سوخت است افزود: کارت سوخت برای خودروها همواره وجود داشته اما از سال 94 استفاده از کارت سوخت به دلیل تک نرخی شدن قیمت سوخت کاهش یافت و برخی از این کارت ها به سیستان و  بلوچستان منتقل شد که در 5 ماه اخیر 120 هزار کارت سوخت در این استان باطل شد چون در این استان به دلیل مرزی بودن همواره استفاده از کارت سوخت الزامی بوده است. 

مدیر عامل شرکت پخش و پالایش با رد ادعای قاچاق 40 میلیون لیتر بنزین اظهار کرد: این میزان قاچاق یعنی خروج روزانه 2 هزار نفت کش با حجم 20 هزار لیتر، که این عدد غیرممکن است از طرف دیگر