حمید میرمعینی گفت: واکنش اخیر بازار سرمایه به تغییرات اقتصادی کشور منطقی بود، زیرا بخشی از نقدینگی سرگردان از بازارهای سوداگری به سوی این بازار روانه شده و باعث ایجاد صف خرید سهام شد و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه نوسانات ناگهانی بازار سرمایه تابع عرضه و تقاضاست، گفت: هر چند در برخی از مواقع ممکن است دلالی های نیز در بازار باعث ایجاد نوسان در شاخص های بورس شود، اما با توجه به اینکه بازارهای سوداگریی با تغییرات جدیدی روبرو شده و تصمیمات حاکمیتی در جهت حمایت از بازار سرمایه با کنترل بازارهای سوداگری همراه شده است، به نظر می رسد ورود نقدینگی جدید به این بازار ادامه داشته باشد. هرچند به نظر می رسد روند تغییرات در بازار سرمایه به شدت چند هفته گذشته نباشد.

حمید میرمعینی  با بیان اینکه شاخص های بورس به تازگی با رشد چشمگیری روبرو بود تصریح کرد: هرچند بعد از این جهش شاخص ها تا حدودی نزولی شد، اما دوباره بعد از آن، روند مثبت شاخص ها آغاز شد و به نظر می رسد این رشد  همچنان با شیب کمتری ادامه داشته باشد، زیرا ظرفیت بازار تا حدودی پر شده است.