تعداد ۱۰ پروژه زیربنایی، استانداردسازی و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت خدمات‌رسانی در فرودگاه مهرآباد به ارزش دو هزارو 700 میلیارد ریال امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس مجلس شورای اسلامی به افتتاح رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، ۱۰ پروژه زیربنایی، استانداردسازی و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت خدمات‌رسانی در فرودگاه مهرآباد با حضور علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و رحمت‌اله مه‌ آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افتتاح شد.

اعتبار پروژه‌های افتتاح شده بالغ بر دوهزارو 700 میلیارد ریال برآورد شده است از جمله پروژه‌های افتتاح شده می‌توان به نوسازی باند بتنی ۲۹ راست پس از دو سال و نیم به طول چهار کیلومتر و ۴۵ متر با رویه بتنی و نوسازی و به روزرسانی سامانه روشنایی باند و چراغ‌های پاپی و چراغ‌های اپروچ اشاره کرد.

خرید و نصب و راه‌اندازی چهار دستگاه موتور ژنراتور با توان هر موتور یک مگاوات برای نیروگاه مرکزی، نوسازی ماشین‌آلات ایمنی و آتش‌نشانی، احداث پورت برق ۱۱ و ۲۹، راه‌اندازی سامانه سلف‌چکینگ در ترمینال‌های یک و دو، ایجاد مسیرهای دسترسی به ترمینال‌های ۶ و چهار و احداث دوهزارو 700 متر فضای سبز، افتتاح مرکز تجاری به مساحت ۱۲۸۶ متر مربع در ترمینال دو و تجمیع غرف تجاری در کلیه ترمینال‌ها دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این بازدید هستند.

گفتنی است رئیس مجلس شورای اسلامی و  وزیر راه و شهرسازی صبح امروزبا حضور در مرکز کنترل فضای کشور ضمن بازدید از بخش مانیتورینگ، مرکز کنترل پرواز هسته و اداره کل ارتباطات و ناوبری با کارکنان این مرکز دیدار، از نزدیک در جریان چگونگی هدایت پروازها قرار گرفتند.