پورجب گفت: طبق برنامه ششم توسعه نوسازی هزار کیلومتر لوله روستایی در دستور کار است که تاکنون از طریق منابع صندوق توسعه ملی، منابع ارزش افزوده و... بخش از هزینه ها تامین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج درباره  برنامه تصفیه فاضلاب روستایی تا پایان سال گفت: در حال حاضر 3 پروژه تصفیه آب با حجم هرکدام 400 مترمکعب در دستور کار داریم که تا پایان سال تصفیه 800 مترمکعب آب در روستاهای تهران وارد مدار می شود و کاربرد کشاورزی و گلخانه ای خواهند داشت.

رضا پور رجب در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه صنعت آب گفت: نمایشگاه صنعت آب هر دو سال یکبار در استان های مختلف برگزار می شود و هدف آن مبادله صنعتگران با شرکت های آب و فاضلاب و برق منطقه ای و...است، حال با توجه به اینکه 95 درصد تجهیزات خط انتقال آب و فاضلاب روستایی کشور از تولیدات داخلی استفاده می شود.

او با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در فعالیت های آب و فاضلاب دارند افزود: در این نمایشگاه نسبت به دوره های قبل شرکت های دانش بنیان بیشتری حضور پیدا کرده اند، از این رو این شرکت ها در تصفیه آب و بالا بردن کیفیت آب فعالیت موثری می توانند داشته باشند. از طرف دیگر ایران با کمبود منابع آب مواجه است که در این شرایط شرکت های استارت آپ می توانند در مدیریت مصرف فعالیت های ارزنده ای داشته باشند.

پور رجب با اشاره به اینکه امروز 24 خدمت در بخش آب و فاضلاب در روستاها ارائه می شود، تصریح کرد: با سازمان برنامه ریزی استان تهران کار مشترکی برای نوسازی هزار کیلومتر از لوله های فرسوده در دستور کار قرار داده ایم تا هدر رفت آب از 43 درصد به کمتر از 30 درصد برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران درباره دیگر اقدامات این شرکت در هفت ماه گذشته گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید نزدیک به نیمی از شبکه آب و فاضلاب کشور نوسازی شود که تا امروز بخشی از این پروژه انجام شده که از سال 93 تاکنون 237 میلیارد تومان در روستاهای استان تهران هزینه شده است.