رئیس مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، با بیان اینکه صادرات گوجه فرنگی به دستور وزیر صنعت بیش از دو هفته است که ممنوع شده، گفت: ادامه صادرات خلاف ضوابط گمرکی است و باید گمرک پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری موج،  پیام برازجانی در واکنش به درخواست وزیر جهاد کشاورزی از وزیر صنعت مبنی بر توقف ادامه صادرات گوجه فرنگی گفت: صادرات گوجه فرنگی به دستور وزیر صنعت بیش از دو هفته است که ممنوع شده و پس از آن شاهد کاهش قیمت این محصول در بازار هستیم و اینکه هنوز صادرات صورت می‌گیرد خلاف ضوابط گمرکی است و باید گمرک پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: ممنوعیت صادرات کشاورزی را وزیر جهاد باید درخواست کند که در مورد سیب زمینی و یا رب گوجه‌فرنگی حتما با توجه درخواست ایشان ابلاغ خواهد شد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: در مورد قیمت گذاری کالاها ستاد تنظیم بازار مسئولیت دارد، نه سرکوب قیمت‌ها و نه هرج و مرج در قیمت گذاری را بر نمی‌تابد و هر کالایی باتوجه به قیمت تمام شده قیمت گذاری خواهد شد.

وی تاکید کرد: دهم شهریور ماه با توجه به پیش بینی وزارت صمت از وزارت جهاد برای تعرفه گذاری برای صادرات بعضی محصولات با توجه به نوسانات نرخ ارز درخواست نظر شده که منتظر پاسخ هستیم.