​سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر اعلام کرد ۱۰ هزار حلقه انواع لاستیک کامیون و خودروهای سنگین در گمرک بوشهر آماده ترخیص و عرضه به بازار مصرف است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر، منصور بازیار اظهار داشت: تعداد ۱۰ هز ار حلقه لاستیک کامیون طی چندین اظهارنامه به گمرک اظهار شده است و پس از انجام مراحل قانونی و تشریفات گمرکی آماده خروج از گمرک است.

وی افزود: همچنین علاوه بر این تعداد لاستیک کامیون طبق بررسی صورت گرفته حدود چهار هزار لاستیک کامیون دیگر در محوطه منطقه ویژه بندر بوشهر موجود است که در همین راستا با برقراری ارتباط با صاحبان کالا تاکید شده نسبت به اظهار کالا در اسرع وقت اقدام کرده و گمرک نیز آمادگی کامل جهت ارائه تسهیلات گمرکی از قبیل پذیرش ضمانتنامه بانکی و ترخیص قسمتی از کالا را دارد. 

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر به مصوبه اخیر هیئت دولت در مورد واردات لاستیک خودرو های سنگین اشاره کرد و یادآرو شد: هیئت وزیران در راستای حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی و باری سنگین تعرفه واردات لاستیک برای خودرو های سنگین را از ۲۶ درصد به پنج درصد کاهش داده است که قطعا نقش بسزایی در کاهش قیمت لاستیک مورد نیاز را خواهد داشت. 

بازیار با تاکید بر اینکه گمرک بوشهر با آمادگی کامل آماده ارائه خدمت شبانه روزی به صاحبان کالا و تجار و بازرگانان است، گفت: با برقراری شیف های شبانه روزی در گمرک بوشهر آمادگی کامل برای ارائه خدمت ۲۴ ساعته حتی در روزهای تعطیل برای تجار و بازرگانان فراهم شده است.