رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد باید به دولت در مورد وضعیت بد اقتصادی کشور نکاتی گوشزد شد.

​به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به وضعیت کنونی اقتصاد کشور که در نشست روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی مطرح شد گفت علیرغم پیگیر بودن عملیات اجرائی و نظارتی اقتصاد کشور از سوی مجلس به نظر می‌رسد که وضعیت اقتصادی ایجاب می‌کند که شرایط جدیدی به دولت گوشزد شود.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد که به زودی نشست مشترک با تیم اقتصادی دولت، معاون اول رئیس جمهور و آقای روحانی با حضور روسای کمیسیون تخصصی مجلس برگزار شود. همچنین پیشنهاد شد نشست مشترکی میان روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس جمهوری و تیم اقتصادی دولت برگزار شود.

او افزود: هدف از این نشست بررسی آخرین اقدامات دولت در محورهای مختلف به ویژه مسائل ارزی است که طبیعتا انتظار این است که دولت و بانک مرکزی اقدامات فعال‌تری نسبت به شرایط موجود داشته باشند.

 او همچنین در مورد نشست مشترک روسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در «گروه ویژه اقدام مالی» (Financial Action Task Force  – FATF) برای برگزاری مباحث تخصصی گفت: به پیشنهاد رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، مقرر شد تا به زودی جلسه مشترک روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی و سایر مجموعه‌های غیردولتی برگزار شود تا ابعاد مرتبط با (FATF) به منظور بررسی  برگزار شود.

پورابراهیمی ادامه داد: اعتقاد داریم که شرایط اقتصادی کشور علیرغم همه مسائلی که در داخل و خارج از کشور مطرح می‌شود، قابل مدیریت است، روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس معتقدند که مسائل مختلف بیان شده و راهکارهای اجرائی برای دولت در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بارها مجلس اعلام کرده که همکاری کامل با دولت دارد تا قوه مجریه بتواند بر مسائل اقتصادی فائق آید، گفت: مجموع این اقدامات پیگیری می‌شود تا به هدف برسیم.

او در ادامه به بخش دیگری از موضوعات جلسه امروز روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی گفت که گزارشی از وضعیت حادثه تروریستی اهواز از سوی آقای فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون‌ امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، و آقای کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعلام شد