مهدی دادفر گفت: در حال حاضر هیات دولت از موافقت رییس جمهوری برای آزادسازی خودروهای وارداتی از دپوی گمرک خبرداده اند که باعث کاهش بحران بازار خودرو می شود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه بخشی از خودروهای ثبت سفارش شده در نتیجه تصمیم دولت برای ممنوعیت واردات در گمرک دپو شده بود گفت: براساس اطلاع هیات دولت رییس جمهوری با آزادسازی این خودروها موافقت کرده است و از آنجایی که نزدیک به 25 هزار تعهد از سوی شرکت های واردکننده برای تحویل خودرو به مشتریان وجود دارد این اقدام ضمن کاهش التهاب بازار خودروهای خارجی باعث می شود بخشی از تعهدات مشتریان پاسخ داده شود.

مهدی دادفر با بیان اینکه این اقدام می تواند مقدمه ای برای گشایش دوباره ثبت سفارش و اجرای تعهدات شرکت های خودرویی به مشتریان است افزود: از آنجایی که بخشی از بازار خودروی خارجی در نتیجه ممنوعیت واردات با چالش مواجه شد و برخی مشکلات در نتیجه ممنوعیت واردات و سو استفاده پس از اجرای تصمیم های یک شبه دولت انجام شد، اصلاح روند گذشته می تواند بار دیگر آرامش را به بازار خودرو بر گرداند. از طرف دیگر بسیاری از تولیدکنندگان داخلی توان پاسخگویی به همه نیاز مشتریان را ندارند و همین مسئله انحصار و قیمت گذاری بالا را به وجود اورده است.