عضو کمیسیون صنایع و معادن با تأکید بر خانه تکانی دولت در تیم اقتصادی و صنعتی خواستار حضور افراد متخصص و جوان در بخش اقتصاد و صنعت کشور شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وضعیت صنعت کشور بعد از اجرای تحریم های مجدد در سردرگمی عجیبی به سر می برد، از تولیدکنندگان داخلی تا واردکنندگان در صنایع مختلف موج نارضایتی را در بین مردم و اصناف مختلف ایجاد کرده اند. مصرف کنندگان مشکلات کنونی را تیم اقتصادی می دانند و ایجاد تغییر در وزارت صنعت را راهکاری برای برون رفت.

مقام معظم رهبری در سخنان اخیرشان نیز با اشاره به عدم هدایت نقدینگی به سمت تولید و صنعت، مدیران دولتی را مورد خطاب فرمایشات خود قرار داد. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ورود نقدینگی به صنعت و تولید گفت: یک هزار و پانصد هزار میلیارد نقدینگی کشور در حال حاضر است و اگر این رقم به سمت تولید حرکت نکند، مطمئنا به سمت بازارهای اقتصادی می رود و منجر به تورم در حوزه های اقتصادی می شود.

وی همچنین افزود: یکی از راهکارهایی که می تواند این راه را هموار کند طرح های نیمه کاره دولت است؛ دولت در حال حاضر 60 هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام دارد، باید این طرح ها به مردم واگذار شود تا مردم نیز با سرمایه گذاری در این طرح ها نقدینگی را به سمت صنعت حرکت دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه مشکلات اخیر اقتصادی کشور عنوان کرد: امروز مردم به موسسات مالی و اعتباری بی اعتماد شده اند و این وظیفه دولت است تا این اعتماد را به جامعه برگرداند. بانک مرکزی می تواند با ایجاد تضمین این اعتماد را برگرداند و باید در بخش نظارتی مدیریت خود را افزایش دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا همچنین در خصوص بی اعتمادی مردم به صنایع مختلف از جمله خودروسازان و وضعیتی که موجبات نارضایتی جامعه را ایجاد کرده است بیان کرد: تیم اقتصادی و صنعتی کشور نیاز به خانه تکانی دارد، باید از افراد متخصص و جوان در بخش اقتصاد و صنعت استفاده کرد و این نیاز امروز جامعه است.

منتخب مردم سنقر در خانه ملت در ادامه خاطرنشان کرد: این تغییرات باید در جهتی باشد که حاکمیت و مردم به این حوزه ها اعتماد کنند و تنها با یک جهش اساسی در تیم اقتصادی و صنعتی دولت این اعتماد بازگردانده می شود.

وی همچنین در ادامه وظایف مجلس در خصوص ایجاد آرامش و امنیت در جامعه بیان کرد: مجلس در کنار مردم است و به وظیفه ای که رسیدگی به مطالبات مردم است گام بر می دارد؛ به همین منظور هفته آینده استیضاح وزیر اقتصاد اعلام وصول خواهد شد و سوالاتی نیز به وزیر صنعت وارد است که احتمال استیضاح او نیز وجود دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد حسینی‌کیا در پایان درباره احتمال استیضاح وزیر صنعت و تغییر در این وزارتخانه گفت: زمانی که از رییس دولت سوال می شود، احتمال تغییر در رده های پایین تر به مراتب بیشتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

توقف طرح های حمایت از کالای ایرانی در کارتابل وزیر/ وزارت صنعت نیازمند تغییر