اوپراتور همراه اول هزینه 200 هزار تومانی 40 هزار نفر فریب خورده یک پیام جعلی را عودت داد و هزینه در قبال مصرف اینترنت به مشتریان تحمیل نکرد، زیرا مسئولان این اوپراتور معتقدند ثبت نام ناخواسته بوده و در راستای مسئولیت اجتماعی و مشتری مداری عمل کرده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، همزمان با عید سعید فطر، پیامی جعلی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، مبنی بر اینکه با استفاده از کد دستوری*100*2*6*5*1# به مناسبت عید فطر همراه اول، میزان 120 گیگ حجم اینترنت رایگان به مشتریان خود اختصاص خواهد داد.

پیگیری خبرنگار موج نشان داد که نزدیک به 400 هزار نفر فریب این پیام جعلی را خورده بودند، اما با توجه به اینکه برخی از آن ها همراه اول اعتباری داشتند و شارژ لازم برای فعال سازی این بسته را نداشتند بسته برای آن ها فعال نشده است و حدود 40 هزار نفر بدون اطلاع دقیق از هزینه های این طرح و با شماره گیری کد مذکور، بسته را ناخواسته بر روی خط خود فعال کردند؛ سرویس حجمی که ارزش مالی نزدیک به 200 هزار تومان داشت و این مبالغ در صورت‌حساب مشتریان لحاظ شده بود.

در همان زمان شاهین آرپناهی مدیر کل ارتباطات همراه اول شایعه‌ای ارائه ١٢٠ گیگ اینترنت رایگان به مناسبت عید سعید فطر که در فضای مجازی دست به دست شده بود را تکذیب کرد و گفت: از مردم خواهش می‌کنیم به شایعات این چنینی توجه نکنند و اخبار را از درگاه های رسمی اپراتور دنبال کنند.

البته اگر مشترکی کد این پیام را مرحله به مرحله در USSD گوشی خود چک می کرد، یعنی ابتدا ستاره 100 و بعد بقیه اعداد را وارد می کرد، متوجه می‌شد که بسته اینترنتی یکساله ١٢٠ گیگی بوده است، در واقع همراه اول با توجه به مصرف و عادت مصرف مشترکان بسته های مختلف را پیش بینی کرده ، که این هم یکی از آن ها بود. البته ممکن است؛ این بسته برای برخی افراد به صرفه باشد، اما ثبت اطلاعات خواسته مشتری و کاملا ارادی نبود. به عبارت دیگر انتشار شایعه دروغی باعث شد، برخی مشترکان همراه اول ناخواسته بسته ۱۲۰ گیگ را فعال کنند که بعد در جلسه مدیران این اپراتور تصمیماتی برای جبران هزینه این مشترکان اتخاذ شد.

در نهایت با تصمیم‌ همراه اول برای جبران ضرر مشترکان از دروغ‌ ۱۲۰ گیگ اینترنت رایگان عیدفطر، مقرر شد برای کسانی که در بازه انتشار شایعه، بسته ۲۰۰ هزار تومان را فعال کرده‌اند، بسته لغو شد، این در حالی است که برخی از همین ثبت کننده های کد، بخشی از این اینترنت را مصرف کرده بودند، با این حال همراه اول هزینه ای در قبال آن به مشتریان تحمیل نکرد، زیرا مسئولان این شرکت معتقدند این ثبت نام ناخواسته بوده و در راستای مسئولیت اجتماعی هزینه ای از مصرف کننده کسر نشده، در حالی که همراه اول می توانست هزینه خدمات را عودت ندهد و طبق تعهد بسته همان خدمات را ارائه دهد.

به گفته‌ مسئولان اوپراتور همراه اول، در نتیجه بروز این اتفاق، با انجام تغییرات فنی، امکان خرید بسته، بدون اخذ تاییدیه مشترک امکان پذیر نیست و نیازمند در یک مرحله تایید جداگانه است،در غیر این صورت لغوخواهد شد که برای اجرای آن اقدامات فنی لازم در این زمینه در حال انجام است، در حال حاضر نیز برای ارتقای آگاهی تمامی مشترکان نیز پیامک هایی با مضامین اطلاع رسان درباره نحوه مصرف و خرید بسته‌ها و سایر اطلاعات ضروری طراحی و ارسال خواهد شد.

در آن زمان پس از انتشار پیام جعلی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دستور داده بود تا با شناسایی ارسال کننده این پیام جعلی و معرفی آن به مقامات قضایی عمل کنند. پیگیری خبرنگار موج از اپراتور همراه اول نشان داد، که این پیام جعلی ازطریق پیام رسان های واتساپ و اینستاگرام منتشر شده است به همین دلیل تاکنون نتواسنته اند از منشاء و افراد خاطی اطلاعاتی کسب کنند. به گفته مسئولان اطلاع رسانی این اپراتور گویا افراد متخلف به دنبال خدشه دار کردن اعتبار این برند بوده اند.