مهدی دادفر گفت: دولت امروز به عنوان رقیب بخش خصوصی و واردکنندگان خودرو عمل می کند، در حالی که باید به عنوان سیاست گذار به منافع مردم توجه کند، زیرا خودروسازی امروز ایران تنها به رفع نیاز مردم فکر می کند، نه جلب رضایت مصرف کننده، به همین دلیل قراردادهای جدید تولید مشترک نیز مدل های 5 سال پیش فرانسه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی در جلسه این هفته کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان دیدگاه‌های خود درباره طرح ساماندهی واردات خودرو پرداختند و وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با کاهش سالانه 10 درصدی تعرفه واردات خودرو مخالفت کرد و در نهایت قرار شد، در جلسه آینده کمیسیون صنایع مجلس این طرح مورد بررسی جدی‌تری قرار گیرد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه کاهش تعرفه واردات خودرو اتفاق خواهد افتاد گفت: با وجود اینکه اختلاف نظر در مجلس زیاد است، اما نمایندگان مردم پی برده اند، که این مسئله اجتماعی است و مردم می خواهند از محصولات با کیفیت استفاده کنند. هرچند برخی هنوز شعار می دهند که باید تنها از محصولات داخلی استفاده کنیم، اما باید توجه داشت که هر کشوری در تولید محصولی مزیت دارد، همان طور که ما در خانه، لبنیات یا پوشاک برای مصرف شخصی تولید نمی کنیم، در بخش کلان نیز باید برخی محصولات را براساس مزیت آن و از طریق واردات و ... تامین کنیم.

مهدی دادفر با بیان اینکه خودروسازی جزو صنایع دور اول تحریمی کشور آمریکا است افزود: در حال حاضر آمریکا شرکت های را در فهرست اولیه تحریم قرار داده است، که شرکای آن کمترین سرمایه گذاری را در ایران داشته اند، تا منفع کمتری از کشورهای همپیمانش از بین برود و در نهایت تا شش ماه آینده بسیار از این شرکت ها از ایران خارج می شوند، اما درباره خودروسازی داخلی مسئله ای که وجود دارد، این است که چرا در 20 سال گذشته به گونه ای در این صنعت سرمایه گذاری نشده که امروز خودکفا باشیم؟

او با نگاهی به دلایل وزارت صنعت، معدن و تجارت برای افزایش تعرفه ای واردات خودرو گفت: دولت به دلیل اینکه خود را رقیب خودروهای خارجی می داند، دنبال محدود کردن واردات خودرو است، در حالی که دولت باید سیاست گذار باشد. امروز بحث بازار خودرو ایجاد رضایت و خوشحالی برای مصرف کننده یک محصول است، اما در ایران هنوز خودروسازان به رفع نیاز فکر می کنند، نه ارائه خدمات و کیفیت بالاتر. به همین دلیل است که می خواهند خودروی 5 سال پیش فرانسه را در داخل کنند، هرچند هنوز این محصولات نیز وارد بازار ایران نشده و تا اجرایی شدن آن چندسال دیگر نیز می گذرد.