وحید منایی ، معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: برخی شرکت‌های خودروسازی در ارائه خدمات پس از فروش دچار نقصان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، وحید منایی در سومین همایش واحدبرتر در حوزه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان استان لرستان اظهار کرد: با توجه به مخاطراتی که در فضای اقتصادی به‌وسیله دشمنان ملت ایجاد و تشدید شده حمایت از تولید ملی می‌تواند کمک بسزایی به اقتصاد کشور باشد.

وی با بیان اینکه خدمات باکیفیت به‌عنوان موضوعی محوری و یکی از ارکان اصلی نهادینه‌سازی شود، افزود: موضوع خدمات‌دهی به مصرف‌کنندگان باید قبل، بعد و حین استفاده توسط مصرف‌کنندگان مدنظر قرار بگیرد.

منایی با بیان اینکه هر چه درجه سرمایه‌‌ای بالاتر رود خدمات پس از فروش نیز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود، گفت: خدمات پس از فروش وظیفه تکمیل چرخه تولید و رفع عیوب را بر عهده دارد.

 معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه عملکرد برخی واحدهای تولیدی و خدماتی در رابطه با ارائه خدمات پس از فروش دچار نقصان و ضعف هستند، تصریح کرد: متأسفانه این ضعف در شرکت‌های خودروسازی و لوازم‌خانگی مشهود بود و به‌عنوان مثال در سه‌ماهه اول مالکیت خودرو شاهد ضعف جدی در نمایندگی‌های خرید بودیم که هزینه‌های زیادی را به مصرف‌کننده وارد می‌کردند.


به بازخورد مشتریان به‌عنوان فرصت سرمایه‌ای نگاه شود

منایی بیان کرد: باید بازخورد مراجعان که مشتریان هستند به‌عنوان فرصت سرمایه‌ای نگاه شود و از دیدگاه هزینه‌بر بودن به آن اجتناب کرد. همچنین نظرات و بازخوردهای حاصل را باید در بستری مکانیزه و مستقیم به مدیران تولیدی منعکس کرد و انعکاس‌ها در راستای ارتباط و رفع کاستی‌ها باشد.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: مدیران تولیدی نیز در نظرات خود روی گلوگاه‌های کلیدی که ممکن است در این پروسه به وجود بیاید کار کنند.