نایب رییس شورای ملی زعفران گفت: قیمت هر کیلوگرم زعفران از 3 میلیون 400 تومان تا 5 میلیون 600 هزار تومان است.

نایب رییس شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با بیان اینکه پس از نوسانات بازار ارز وضعیت صادرات زعفران ایران دچار مشکلات جدی شده است گفت:متاسفانه با مصوبه دولت و دلار 4200 تومانی آینده روشنی برای صادرات طلای سرخ از کشورمتصور نیستیم.

غلامرضا میری با اشاره به اینکه تعرفه های تمامی پایانه های گمرکی بالا تر از معامله ما با خریداران خارجی زعفران است تصریح کرد: بسیاری از زعفران کاران با این شرایط به سمت قاچاق می روند، که در پی این اتفاق هم ضربه به کیفیت زعفران ایرانی می خورد هم زعفران کاران ما دیگر شفاف کار نمی کنند.

وی با بیان اینکه باید بخشنامه ابلاغی دولت اصلاح شود خاطر نشان کرد:متاسفانه صادرات زعفران با تعرفه های ابلاغی نداریم و اگرهم باشد سفارشی بوده که قبلا گرفته شده است.

وضعیت بحرانی برای صادرات طلای سرخ کشور

نایب رییس شورای ملی زعفران به ثبات قیمت در زعفران پرداخت و گفت: قیمت هر کیلوگرم  زعفران از 3 میلیون 400 تومان تا 5 میلیون 600 هزار تومان است.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی نوسانات بازار ارز طی یک ماه گذشته معاون اول رئیس‌جمهوری نرخ دلار را برای تمام فعالان اقتصادی ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد وعرضه بالاتر از این نرخ را مشمول قاچاق دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج