عضو هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت:اگر بانک مرکزی ثبت نام سکه را انجام نمی داد شاهد افزایش و نوسان قیمت در بازار بودیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج گفت: در هفته های گذشته به علت تنش ها و درگیری های سیاسی در منطقه، شاهد ایجاد نوسانات قیمت طلا بودیم اما در حال حاضر بازار به یک پایداری نسبی رسیده و قیمت هر اونس طلا 10 دلار کاهش پیدا کرده است.

محمد کشتی آرا به افزایش تقاضای خرید سکه در یک هفته گذشته اشاره کرد و افزود: پیش فروش و ثبت نام سکه در بانک مرکزی توانست تقاضا را کاهش دهد و اگر ثبت نام سکه نبود افزایش و نوسان قیمت را در بازار شاهد بودیم.

قیمت طلا در بازار

به گفته این مقام مسوول در حال حاضر تقاضای اضافی برای خرید طلا و سکه در بازار وجود ندارد و خبری از قیمت های هیجانی و حبابی نیست.

وی ادامه داد: با توجه به قیمت های جهانی، امروز هر اونس طلا هزار و 336 دلار است و از این رو؛ قیمت سکه تمام بهار آزادی  یک میلیون و 835 هزار تومان، نیم سکه 891 هزار تومان، ربع سکه 560 هزار تومان، سکه های یک گرمی 355 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای 18 عیار 170 هزار تومان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج