رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هر کیلو گرم شقه گوسفندی بدون دنبه 47 تا 48 هزارتومان به مشتری عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه هر کیلوگرم شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 47 تا 48 هزارتومان به مشتری عرضه می‌شود گفت: از ابتدای فروردین به علت کاهش عرضه، گوشت قرمز گران شده است.

علی‌اصغر ملکی با اشاره به اینکه افزایش تقاضا در ایام پیش رو ماه رمضان نوسان بازار گوشت را تشدید خواهد کرد ادامه داد:دلیل اصلی گرانی گوشت در تهران خروج دام به کشورهای همجوار است. از این روبه تمامی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و پشتیبانی امور دام هشدارهای لازم راجع به افزایش قیمت گوشت در ماه رمضان داده شده است تا آنها راه حلی برای جلوگیری از خروج دام پیدا کنند .

گرانی گوشت در برخی از ایام سال

به گفته این مسوول امکان پیش‌بینی وضعیت بازار دام و گوشت در روزهای آتی وجود ندارد.

به گزارش موج این در حالی است که چندی پیش منصور پوریان رییس شورای تامین کنندگان دام ایران  طی مصاحبه با خبرگزاری موج ادعای قاچاق دام را رد کرده و اعلام کرد: وقتی ما می خواهیم کالایی را به صورت قاچاق از کشور خارج کنیم باید یک ارزش افزوده ای برایمان داشته باشد زمانی گوشت ایرانی به کشورهای خارجی قاچاق می شد  که هر کیلو گرم گوشت قرمز در مملکتمان کیلویی 25 هزار تومان بود؛ اما در حال حاضر که قیمت گوشت بین 42 تا 50 هزار تومان است هیچ توجیه اقتصادی ای ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج