موج

شاخص کل بورس در اولین روز تک نرخی شدن ارز با ریزش ۳۷۲ واحدی مواجه شد و با عقبگرد دوباره به کانال ۹۶ هزار و ۷۴۸ واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، در جریان معاملات امروز - سه شنبه 21 فروردین -  بورس تهران 372 واحد سقوط کرد.

سهامداران در تالار شیشه ای این روزها با نوسان های شدیدی را تجربه می کنند و از سویی دیگر مشخص شدن تکلیف ارز و تک نرخی شدن ارز امروز برای فعالان این بازار با افت نماگر اصلی همراه شد.

شاخص های بورس با ریزش مواجه شدند

بر اساس آمارهای معاملاتی بورس، روز جاری شاخص های بورس با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۳۷۲) واحد کاهش معادل (۰.۳۸) درصد به ۹۶ هزار ۸۴۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با (۱۱۸) واحد افت معادل (۰.۳۸) درصد به ۳۰ هزار ۶۷۸ واحد، شاخص کل «هم وزن» ۲۹ واحد افزایش معادل ۰.۱۷ درصد به ۱۶ هزار و ۹۴۹ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۲۲ واحد رشد، معادل ۰.۱۷ درصد به ۱۲ هزار و ۶۱۵ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۰۱) واحد کاهش، معادل (۰.۳۹) درصد به ۱۰۲ هزار و ۹۸۵ واحد، شاخص بازار اول با (۳۴۲) واحد افت معادل (۰.۵۰) درصد به ۶۸ هزار و ۴۶۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۳۸۵) واحد کاهش معادل (۰.۱۹) درصد، به ۲۰۷ هزار و ۳۹۸ واحد رسید.

بورس خوزستان

از سویی دیگر امروز ۲ نماد «شپنا با ۸۶ واحد و مبین با ۷۳ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای «فولاد با ۱۵۶ واحد، جم با ۱۱۳ واحد، فملی با ۷۸ واحد، فارس با ۶۱ واحد، شپدیس با ۵۵ واحد» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشت.

در پایان معاملات امروز بورس، در ۵۴ هزار و ۸۲۸ نوبت معاملاتی، ۷۵۸ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۶۷ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار نیز به ۳۸۴ هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها